Jump to content

Ovrha i zastara


mexico bonito

Preporučene objave

Poštovani !

Molim Vas za savjet i pomoć.

Prije petnajstak godina upustio sam se u „financijski inženjering“ i kao većina izgubio cijeli ulog.

Protiv tvrtke koja je organizirala „FI“ podnio sam sudsku tužbu.

Igrom suda i ostalih i na sudu sam, na pravdi boga, izgubio.

Temeljem pravomoćne presude Općinskog suda u Sv.I. Zelini od 14.veljače 2002.g. trebao sam platiti parničke troškove od 4.186,50 kn.

Nisam dobio specifikaciju, odnosno kako se došlo do 4.186,50 kn. i nisam na vrijeme platio.

Zbog toga je odvjetnik Mato Prelec podnio Prijedlog za ovrhu, a Općinski sud u Kninu 10.veljače 2014. donosi rješenje o ovrsi.

Po tom rješenju Fina se 17.veljače 2014. naplačuje s mojeg računa u korist Mate Preleca odvjetnika.

Moja pitanja su:

 

  1. Ako je pravomoćna presuda donesena 14.2.2002. nije li već nastiupila zastara?
  2. Ako je presuda postala pravomoćna 2007.g (kao što piše u jednom od rješenja) zašto se kamate obračunavaju od 2002.g. ?
  3. Kako je moguće da su parnički troškovi 4.186,50 kn (na pedest lipa) i kako sud priznaje troškove bez specifikacije?
  4. Od početnih parničnih troškova od 4.186,50 kn. lihvarskim kamatama glavnica je narasla na 12.342,78 kn, gotovo tri puta !?
  5. Da li mislite i savjetujete da se trebam žaliti i da li žalba može biti učinkovita, odnosno da li mogu očekivati povrat dijela novca koje mi je Fina „ovršila“?
  6. Kako napisati žalbu.
  7. Kako predati žalbu na sud u Kninu (preporučenom pošiljkom) a kako uplatiti pristojbu za žalbu?

Molim Vas, hitan odgovor, jer u petak 21.2.2014. istiće rok za žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

u prigovoru na rjeseje o ovrsi vi se nemoze te zaliti na izvrsni naslov,odnosno na presudu kojom su dosudjeni parnicni troskovi,u istoj presudi sud je obrazlozio visinu troskova..

Grijesite kad pisete da je Opcinski sud donio "pravomocnu presudu",buduci da pravomocnost prvostepene presude nastaje protekom roka za zalbu,zbog cega se postavlja pitanje,da li ste vi izjavili zalbu?Pitanje iz razloga sto navodite da je pravomocnost nastupila tijekom 2007.god,,sto bi u tom slucaju znacilo da je ipak zalba izjavljena,a pravomocnost nastupila odlukom Zupanijskog suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija