Jump to content

Molio bih pomo nekog tko poznaje ovršno pravo...


bravo1

Preporučene objave

Evo ovako,da skratim priču;kupili smo supruga i ja stan od pravne osobe (d.O.o.) na kojemu je,kasnije se ispostavilo,ministarstvo financija stavilo zabilješku ovrhe,prava zaloga ili kako već se stručno kaže,radi ne plaćenog poreza,pdv-a dotične firme,i sada,za nekoliko dana će se održati l. ročište za prodaju stana,i dobili smo papire od predmeta,ali mi nekoliko stvari nije baš naj jasnije;Tamo piše da se nekretnina ne može prodati ispod 2/3 cijene,sad,dali je to samo za tu ,l. dražbu,ili bi i na eventualnoj ll. dražbi bila ista najmanja prodajna cijena (znači 2/3 utvrđene cijene,ili bi se još spustila cijena)? i šta u slučaju,da damo polog na l.dražbi i tamo budemo jedini prijavljeni,i odlučimo čekativ ll.dražbu(znači nitko ne licitira,ni mi na l.),dali nam se polog vrača ili....

Unaprijed hvala,lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije sklapanja kupoprodajnog predugovora trebali ste tražiti vlasnički list.

u njemu bi vidjeli da je na nekretnini upisan teret(hipoteka)

ako na vlasničkom listu nije bilo hipoteke tada ste sami krivi

trebali ste odmah (i prijeprijave porezne obveze) tražiti upis vlasništva (napraviti predbilježbu). ako postoji predbilježba ili je upisno vlaništvo nije moguće upisati hipoteku.

 

popapala maca i stan i lovu.

ponovo kupiti isti stam ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije sklapanja kupoprodajnog predugovora trebali ste tražiti vlasnički list.

u njemu bi vidjeli da je na nekretnini upisan teret(hipoteka)

ako na vlasničkom listu nije bilo hipoteke tada ste sami krivi

trebali ste odmah (i prijeprijave porezne obveze) tražiti upis vlasništva (napraviti predbilježbu). ako postoji predbilježba ili je upisno vlaništvo nije moguće upisati hipoteku.

 

popapala maca i stan i lovu.

ponovo kupiti isti stam ?

 

Ma znam,ali ovo je ispetljano do bola,ubiti ovako je bio;supruga i ja smo platili dotičnom cca 75% novca za stan,provjerili da lučeajno nema terta ii nije ga bilo,i kod javnog bilježnika napravili zabilješku da smo mu isplatili ''toliko i toliko'' love za kupnju stana,a ostalih 25% novca smo prikupili nakon cca mjesec dana, i tada smo trebali isplatit stan do kraja i napravit prijenos vlasništva,(jer nam je toliko falilo,pa dok smo riješili taj ostatak novca,to je potrajalo od prilike mjesec dana) i kada smo išli uplatiti mu taj ostatak,(tih 25% ) išli smo ponovno provjeriti stanje s teretom i vidjeli da je upisan taj teret,ali napominjem da na početku,prije isplate prvog dijela love,nije bilo nikakvog tereta,provjerili smo prije nego smo mu lovu dali,nego se ubiti,u tih mjesec dana Ministarstvo uknjižilo,i naravno,u međuvremenu je ta firma,od koje je kupljen stan propala,a s njom i lova koju smo platili,sad praktički opet kupujemo isti stan,,,pa me zanima ono što sam napisao u prvom postu;(korekcija cijene nAa dražbi,koliko puta se održava dražba,polog i za koliko se naj manje love može prodat stan..) Hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zabilježba kupoprodajnog preugovora (u visini predujma) vrši se u gruntovnici, u vlasnički list.

ne kod javnog bilježnika.

da je zabilježba izvršena u gruntovnici porezna nebi mogla upisati opterećenje (hipoteku).

skupa je životna škola. stručne osobe manje koštaju.

 

na dan isplate predujma trebali ste tražiti novi vlasnički list za stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zabilježba kupoprodajnog preugovora (u visini predujma) vrši se u gruntovnici, u vlasnički list.

ne kod javnog bilježnika.

da je zabilježba izvršena u gruntovnici porezna nebi mogla upisati opterećenje (hipoteku).

skupa je životna škola. stručne osobe manje koštaju.

 

na dan isplate predujma trebali ste tražiti novi vlasnički list za stan.

 

 

Ma sve je to meni jasno,da smo napravili kardinalnu pogrešku,međutim,mene trenutno zanima postupak prodaje te nekretnine putem javne dražbe,(u svakom slučaju hvala na odgovoru 'bovu' ),jer to mi sad jedino preostaje...jer večina stvari,koje mi je sudac rekao usmeno,kada sam se išao raspitivati,na kraju je potpuno drugačije uvedeno u riješenju o javnoj dražbi (npr.,reko mi je da se na prvom ročištu cijena spušta s početne pa do 1/2,a na drugom,ako ga bude,cijena se spušta do 1/3 vrijednosti,a u riješenju piše da se ne može prodat' ispod 2/3 cijene, sada,na prvoj dražbi...)

Pa bih molio da mi netko to malo pojasni,jer je dosta hitno...

L.p

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija