Jump to content

Prijedlog za ovrhu_nagodba


fango

Preporučene objave

Molit cu pomoc, tocnije misljenje:

 

Nakon pokrenutog ovrsnog prijedloga za odvoz smeca ulazem pravovremeni prigovor poradi zastare kao i prigovor na moguce troskove nastale pokretanjem ovrhe, nedugo zatim dobijam rjesenje opcinskog suda da se ovrsni prijedlog u potpunosti stavlja izvan snage i sve ovrsne radnje se ukidaju, pod tockom 2 stoji da se postupak nastavlja kao u povodu prigovora protiv platnog naloga, medjutim bez obzira sto je sud donio odluku u moju korist, otvara se rociste u narecenoj pravnoj stvari na kojoj ovlasteni punomocnik trazi da mu se isplati gore nareceni ovrsni postupk, kao i dio troska rocista. Od ostalih zahtjeva punomocnik odustaje (kamate, njegova naknada). U svemu tome ne razumijem ako sam pravovremeno ulozio prigovor na zastaru trazbine, a k tome i prilozio kopije racuna godinu dana unatrag, i dobio spor kod opcinskog suda, zasto me na rocistu prisiljavaju da u nagodbi platim troskove ovrhe i rocista koji nisam niti pokrenuo? .. Molio bih Vas misljenje oko narecenog, te se unaprijed zahvaljujem!

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

niko te ne prisiljava (osim ako su ti prijetili oružjem).

nagodbu možeš prihvatiti i nemoraš. kako ti odgovara.

 

ako imaš dokaze da si platio dug (za koji nije nastupila zastara) postupak je izgubi tužitelj (ovrhovoditelj) i ti imašpravo tražiti trošak .

 

punomoćniku troškove plaćaovrhovoditelj(tužitelj)

 

po onom što je napisano ispada da je zahtjev postavljen pa APP.

 

šta piše u presudi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.. ma ok, to prisiljava nisam mislio doslovno, receno je da ce se u protivnom morati odrzati novo rociste, novi troskovi, trazbina njegovih naknada i kamata .. presuda kaze:

 

stavlja se izvan snage rjesenje o ovrsi u dijelu u kojem je odredjena ovrha i ukidaju se sve provedene ovrsne radnje

 

postupak ce se nastaviti kao u povodu prigovora protiv platnog naloga

 

sve temeljem cl.54 st.1 i 2 ovrsnog zakona

 

.. sucu sam izricito napomenuo da je sve od racuna van zastare placeno, i to dokazao .. nisam mislio da ce ici njemu direktno u korist, medjutim i on predlaze nagodbu, ako ne, presudit ce slicno kao sto je trazeno ..

 

pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako su računi koji nisu u zastari plaćeni ja nebi prihvatio nagodbu.

prije rasprave treba se pismeno očitovati sudu. ponovo se pozvati na zastaru.

ako izjava o zastari nije upisana u zapisnik.

 

 

nebi pristao na smanjenje tužbenog zahtjeva.

obrati se odvjetniku u tvom mjestu. ako dobiješ spor imaš pravo tražiti povrat nužnih troškova (ako su plaćeni koji nisu u zastari), nagrada odvjetniku, sudske pristojbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija