Jump to content

put kroz dvoriste


kovac_i

Preporučene objave

Poštovani,

imam nekoliko pitanja, te se unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

 

Imam vlasništvo 1/1 nad česticom u kojoj se nalazi dvorište(kuća i gospodarska zgrada- u postupku legalizacije)

 

Kroz moju česticu godinama prolaze susjedi koji tuda prolaze na svoja poljoprivredna zemljišta, te im nikada nitko nije zabranjivao prolazak, s time da to pravo prolaska nikada nigdje nije zabilježeno niti je taj put ucrtan u katastar(u katastar je ucrtan put do moje čestice i to je to)

Ja bi sada htio ograditi dvorište, te Vas zbog toga molim za savjet.

Neki ljudi mi savjetuju da samo ogradim i da pustim da me tuži onaj kome to smeta. Mene interesira da li ja to zbilja tako mogu?(teoretski bi susjedi preko nekih svojih čestica mogli doći do drugih čestica, ali to je višestruko duži put)

Također postoji mogućnost da ja kupim jednu parcelu preko koje bi put premjestio, te me zanima ako ja takvo rješenje predložim, a susjedi se ne slože, da li onda mogu ograditi dvorište i pustit ih da prolaze putem koji ću im omogućiti, ili me neka tuže?

Također me interesira ako ne uspijem kupiti drugu česticu na koju bi premjestio put, da li mogu ja bez obzira na sve staviti ogradu i po potrebi bi se ta ograda otvarala(susjedi prolaze sve skupa cca 15-20puta godišnje), ali bi veći dio vremena bila zatvorena.

 

Još jednom unaprijed zahvaljujem!

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija