Jump to content

podjela bračne stečevine


Contija

Preporučene objave

1,pred 4 godina pokrenuo sam tužbom za podjelu građevinske čestice.tu česticu je kupila supruga na svoje ime dok sam sam se ja liječio i nisam znao za kupnju sve do nekoliko mjeseci kad mi je to kazalo dijete.sudski proces sam obustavio jer nikako nisam mogao saznati novi broj čestice koji je bivša supruga krila.tražio sam od katastra i gruntovnice te državne geodetske uprave u zagrebu novi broj čestice temeljem poznatog starog broja te čestice.svi pokušaji bili su neuspješni iz razloga što je provedena nova percelizacija i u velikom brojeva novih čestica institucije nisu mogle pronači novi broj temeljem starog broja.zbog toga sam povukao tužbu.Na moju povučenu tužbu bivša supruga je podnjela protutužbu u kojoj tvrdi bez dokaza da je novac za kupnju dobila od pok.oca.( nije bio u mirovini i nije bio zaposlen,).sad imam velike izglede da ću saznati novi broj čestice i pokrenuti tužbu. pitanje je je li sud može prihvatiti njenu tvrdnju bez dokaza da je otac dao novce a koji nije imao mirovine i nije bio zaposlen,sve dok smo bili u braku moja primanja su bila duplo već a od primanja bivše supruge, s poštovanjem contija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani gospodine

b hvala na odgovoru.zbog mojih propusta ja ću detaljnije opisati :bračnu stečevinu smo podjelili samo je ostala čestica gradilišta s malom starom kućicom a iz razloga što bivša supruga kupovinu tog gradilište upisala na sebe i nije to htjela podijeliti i ako je kupljena za vrijeme trajanja braka zbog toga sam ja sudski pred 4 god.pokrenuo tužbu za podjelu te čestice.tužbu sam odmah povukao jer mi je odvjetnik kazao da nema izgleda za tužbu kad nemam broj kojeg čestice koji mi nije htjela dati bivša supruga.na moju povućenu tužbu bivša supruga je podnijela protu tužbu.U protutužbi je navela bez dokaza da je novac za kupnju dobila od oca koji nije imao mirovinu i nije bio zaposlen.

 

ja bih molio vaše stručno mišljenje jeli njena tvrdnja da je dobila novac za kupnju od oca prihvatljiva za sud. s poštovanjem i zahvalom contija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija