Jump to content

Ovrha Vip


SuzanaM

Preporučene objave

Bok. Imam pitanje, nadam se da će mi netko odg, znam da je bilo dosta o tome na ovoj temi, ali nisam stigla pročitati sve. Dobila sam rješenje o ovrsi zbog neplaćenog računa za internet od Vipa iz 1/2012. Piše da sam sveukupno dužna oko 700 kn (sa svim mogućim troškovima). Zvala sam odvjetničko društvo, oni meni kažu da dugujem 900 kn i da probam zvati Vip. Otišla sam u Vip i pokazala im račun od tog mjeseca na šta su mi oni rekli da ja ipak ne dugujem za 1 mjesec (iako tako piše u rješenju) nego za 12/2011. Ja naravno taj račun nemam. Samo me zanima da li to može biti zastara jer je račun iz 2011, a oni su meni poslali rješenje 2014.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...Samo me zanima da li to može biti zastara jer je račun iz 2011, a oni su meni poslali rješenje 2014.?

Hi SuzanaM,

Zastara se računa od datuma dospijeća računa. (Nije bitno kad je poslan račun, ni kad je primljen, ni da li je uopće primljen.)

 

Drugi datum bitan za zastaru je datum Rješenja o ovrsi, obično je to uokvireno na zadnjoj strani (donio je slijedeće Rješenje...) ili na kuverti piše 'Rješenje od: xy.xy.xyxy'. (Za zastaru nije bitno kad je rješenje poslano ili uručeno.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hi SuzanaM,

Zastara se računa od datuma dospijeća računa. (Nije bitno kad je poslan račun, ni kad je primljen, ni da li je uopće primljen.)

 

Drugi datum bitan za zastaru je datum Rješenja o ovrsi, obično je to uokvireno na zadnjoj strani (donio je slijedeće Rješenje...) ili na kuverti piše 'Rješenje od: xy.xy.xyxy'. (Za zastaru nije bitno kad je rješenje poslano ili uručeno.)

 

Hvala puno na odgovoru. Pogledat ću sutra na koverti jer ju nemam kod sebe, jedini datumi na ovrsi su kada je javni bilježnik primio i datum od odvjetničkog društva.

Imam još jedno pitanje. Da li meni oni mogu napisati da dugujem za 1/2012 i onda mi reći da to ipak nije za taj mjesec, nego mjesec prije, 12/2011. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drugi datum bitan za zastaru je datum Rješenja o ovrsi

 

Da ispravimo - nije taj datum, već datum kada je podnesen Prijedlog za ovrhu.

 

Što se tiče vašeg pitanja Suzana - ne, ne mogu se pravit blesavi - pokrenuli su ovrhu za konkretan mjesec i ukoliko to ne isprave, vama će biti dostatno da u prigovoru istaknete kopiju uplatnice i to će biti kraj priče. Osim ukoliko onda nakanadno ne krenu u ovrhu stvarnog duga (ako im nije u zastari već).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sorry ja sam malo glupa što se tiče prava hehe. Svi datumi na ovrsi su iz 2014. Znači, prva stranica u desnom kutu, "U Zagrebu, 27.03.2014." Javni bilježnik primljeno 28.03.2014. Rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave "Pula, 28.03.2014." I izvadak iz ovjerenih poslovnih knjiga "U Zagrebu, 25.03.2014.".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drugi datum bitan za zastaru je datum Rješenja o ovrsi

 

Da ispravimo - nije taj datum, već datum kada je podnesen Prijedlog za ovrhu.

 

Hvala! Ja sam mislio da sam nakon svojih iskustava nešto naučio :)

 

Gledam jedan svoj primjer (razlika je 10 dana):

 

U prijedlogu za ovrhu Ovrhovoditelj piše:

- Na temelju izvatka iz posl.knjiga-izvoda iz otvorenih stavaka na dan 20.12.2013.

 

a Javni Bilježnik je stavio dva štambilja:

- JB primio [neposredno] 20.12.2013. (uokvireno na prvoj strani)

- JB ... donio je Rješenje... 30.12.2013. (uokvireno na zadnjoj strani)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija