Jump to content

Boravište bez prebivališta


Mat3ja

Preporučene objave

Poštovani,

 

trenutno živim kao podstanar i nisam prijavljena. Prebivalište imam kod bivšeg muža. Nemam obitelj niti imovine u vlasništvu.

 

Mogu li prijaviti boravište i odjaviti prebivalište? U tom slučaju ne bi imala prebivalište- da li je moguće imati samo boravište? Ako ne, kako da rješim situaciju stanovanja jer ne maogu prijaviti prebivalište.

 

Unaprijed hvala na odgovoru,

 

Mateja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

trenutno živim kao podstanar i nisam prijavljena. Prebivalište imam kod bivšeg muža. Nemam obitelj niti imovine u vlasništvu.

 

Mogu li prijaviti boravište i odjaviti prebivalište? U tom slučaju ne bi imala prebivalište- da li je moguće imati samo boravište? Ako ne, kako da rješim situaciju stanovanja jer ne maogu prijaviti prebivalište.

 

Unaprijed hvala na odgovoru,

 

Mateja

 

Koliko je meni poznato,nemozete imati samo boraviste.

to mogu samo imati stranci na privremenom boravku.

Ono sto mozete uciniti je sljedece:

Ostati prijavljeni na adresi bivseg muza a boraviste prijaviti na sadasnju adresu kako nebi bili u prekrsaju a u medjuvremenu traziti novog stanodavca koji je spreman dati vam prebivaliste jer postoje neke stvari koje nemozete rijesavati samo boravistem. Sa bivsim se dogovorite da vas zasad ne odjavljuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Premalo podataka.

 

Čija je nekretnina (objekat za stanovanje).......... Niste napisali gotovo ništa.....

 

 

Ne može vam niti novi "stanodavac" bez razloga dati pravo za stanovanje, tj. potpisati dokument za boravište, a koje je (svi znamo) privremeno bez valjanog razloga.

 

Napišite malo više.... Kakvo pitanje - takav odgovor. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Niti ja nisam našla u Zakonu drugačiji odgovor. Ali se postavlja pitanje, što je sa osobama koje stvarno nemaju imovinu niti obitelj. Beskućnici se prijavljuju na adresu socijalne ustanove ili doma, štitenici na adresu dječjeg doma... Gdje bi se ja mogla prijaviti a da ne molim prijatelje za prijavu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da podstanarstvo govori samo po sebi situaciju... Život u stanu druge osobe koja ima vlasništvo nad nekretninom u zamjenu za novčanu naknadu koja se tržišno formira od strane ponuđača. Ne treba se imati razlog za boravištem!!! Prema Zakonu se ono treba prijaviti a ne opravdati. Prijava boravišta će se napraviti drugi tjedan. Konkretno pitanje je bilo- da li je moguće za državljana Hrvatske imati prijavljenu samo boravišnu adresu bez prebivališne adrese.

 

Ako smo se krivo razumjeli, molim vas da postavite konkretnije pitanje.

 

 

Premalo podataka.

 

Čija je nekretnina (objekat za stanovanje).......... Niste napisali gotovo ništa.....

 

 

Ne može vam niti novi "stanodavac" bez razloga dati pravo za stanovanje, tj. potpisati dokument za boravište, a koje je (svi znamo) privremeno bez valjanog razloga.

 

Napišite malo više.... Kakvo pitanje - takav odgovor. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija