Jump to content

slao sam joj uvredljive poruke itd...


cody_os

Preporučene objave

Pozdrav.

 

Uglavnom, uhvatio sam curu kako me vara s likom uletio sam u stan bilo je naguravanja psovanja, slao sam joj uvredljive poruke itd...

Drugi dan me je ona prijavila otišao sam u policijsku postaju dao svjedoćenje tj. priznao sam što je bilo i odležao sam u pritvoru i rekli su mi da bi trebao dobiti poziv za sud za 2-3 mj.

 

Bio sam opet danas do te policijske postaje pa mi sad policajac kaze da ce to tek doći na sud za 2-3 mj. i ko zna kad onda ću dobiti poziv.

 

Trebao bi dobiti papire za Kanadu uskoro i sad nebih volio da se to u nedogled razduži.

 

1. Zanima me koliko otprilike traje do poziva na sud i da se to sve obavi kod takvih prekršaja remećenja javnog reda i mira.

 

2. Dali se može nekako uzbrazi taj postupak

 

3. Dali moram doći na zakazani datum.

Dali mogu otići u Kanadu i vratiti se i onda to sve odraditi.

4. Dali može netko umjesto mene to obaviti i da platim samo kaznu

pošto sam sve priznao.

 

Hvala

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad bio sam u policiji, i pitao sam dali sam ja dobio prekršajnu prijavu ili kaznenu ili već što, rekli su da ništa nevide. Sad jel to treba vremena da se evidentira u kompjuter ili nešto.

Jer ja sad neznam na ćemu sam morao bi u Kanadu, a nezanm hoće li ta prijava ići na sud ili ću biti samo evidentiran, niti išta znam što je podneseno protiv mene ako je išta ili samo da sam taj dan kad je to bilo dao svoju izjavu oni svoju i više ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi ovdje nemamo kristalnu kuglu da predvidimo budućnost.

 

Po napisanom ne vidim elemente prekršaja iz Zakona o zaštiti od nasilja u obitelji jer niste niti bili obitelj, ne vidim elemente prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira jer privatan stan nema elemente javnog mjesta, ne vidim elemente kaznenog djela koje se pokreće po službenoj dužnosti niti po prijedlogu, ali vidim elemente prekršaja iz Zakona o ravnopravnosti spolova za što je određena samo manja novčana kazna ali policija radi toga nema pravo nekoga uhititi i držati ga u pritvoru.

 

Redovito zaprimajte poštu pa se javite kada nešto stigne.

 

Za sada možete u Kanadu, ali postoji mogućnost da se u prekršajnoj evidenciji ipak kasnije nešto pokaže po tom slučaju.

 

Prvo uopće nije sigurno da je ikakav postupak pokrenut, dalje sud na zaprimljeni optužni prijedlog može poslati prekršajni nalog prije rasprave, a svaku zaprimljenu uplatnicu svatko može platiti.

 

Dalje, ako i dođe nekakav poziv na sud vi imate pravo dati pisanu obranu u kojom sve priznate, a na nju će sud poslati uplatnicu na kućnu adresu, a dalje znate sami.

 

Nužno je redovito zaprimati poštu i biti u dobrim odnosom s lokalnim poštarom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija