Jump to content

Natječaj u srednjoj školi i njegova sumnjiva provedba


nitrogen

Preporučene objave

Poštovani,

 

kolegica i ja smo se prijavili na natječaj jedne zagrebačke srednje škole. Ona za ne-nastavno osoblje, računovodstveni referent, a ja za nastavno (nastavnik). Riječ je o strukovnoj školi.

 

Mjesec dana nakon završetka natječaja škola objavljuje na svojim internetskim stranicama odluku o zaposlenju.

 

Nas dvoje nitko nije ni zvao na bilo kakav razgovor ili testiranje u školu niti smo dobili odbijenicu. Oboje smo uvjereni da posjedujemo znanja i vještine te udovoljimo natječaju.

S obzirom da nam je oboje to prvi natječaj u javnim službama molimo Vas da nam pojasnite na koji način je škola obvezna provesti natječaj. Da li škola mora postupiti prema Zakonu o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi?

 

Sve je to po našem sudu dosta netransparentno. Da ne spominjem da dvoje zaposlenih (od 5 radnih mjesta u natječaju) ima isto prezime.

 

Uputio sam se i na pravni savjet sindikata nastavnika, no tu su me odbili jer nisam član sindikata, paradoks, ne mogu biti član kada nisam zaposlen u školi.

 

Molim Vas za pomoć i savjet.

 

Hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hi nitrogen,

Zakon o pravu na pristup informacijama se odnosi i na škole čl. 1 (1) ili čl. 5 (2), pa možete tražiti neke podatke.

 

Jedno mišljenje Agencije za zaštitu podataka, vrtić:

- uvid u (relevantne) natječajne podatke kandidata je dopušten u svrhu prigovora

 

Škole (pr. osnovna, srednja) obično imaju web stranicu 'Pristup informacijama' ili 'Katalog informacija' pa možete pitati ako vas zanima nešto konkretno.

Isto prezime ne znači da netko ne zadovoljava uvjete. Možda da tražite dokumente o stručnoj spremi i radnom iskustvu (ako se to tražilo).

 

Jedno rješenje iste Agencije, o pročelnici ureda župana:

- ne - preslik svih dokumenata koji dokazuju da netko udovoljava uvjetima za radno mjesto.

- da - informacija o diplomi (jer postoji povod, tj. informacija od anonimnih izvora; i javni interes)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija