Jump to content

napad na službenu osobu


anonimno

Preporučene objave

Šta da radim. Dobio sam optužni prijedlog kojim se pozivam na glavnu raspravu. Naime prije par godina zatekao sam se na nogometnoj utakmici gdje je došlo do gužve s policijom. Priveli su veću skupinu navijača u policiju. Od čitave skupine odabrali su nas troje i natovarili su nam kaznene prijave"napad na službenu osobu sa teškim tjelesnim ozljedama ( navodno potres mozga ) te ometanje službene osobe u obavljanju dužnosti. Šta da radim ? Ni kriv ni dužan mogu u zatvor. Da ne kažem da mogu izgubiti posao.Radim u državnoj službi. Nikad ni prije ni poslije tog događaja nisam bio kažnjavan ni za krivo parkiranje . Kako da se obranim? Šta me čeka. Članak 317. st. 1. kz i članak 336 st. 1. kz. Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ste napisali što je bilo poslije, ali ne i ono što je dovelo do toga da baš vas policija "odabere i natovari" prijavu...

Jeste li bili u navijačkoj skupini, jeste li inaće s njima išli na utakmice, što se to dogodilo da je policija intervenirala, i što ste točno i na koji način Vi napravili da ih spriječite u tim radnjama..

Očigledno je nastupila i teška tj. ozljeda jer Vas se tereti i za čl. 336. KZ.

Koja je sankcija predložena u optužnom prijedlogu ?

Prije koliko godina je to bilo? Koliko ste tada bili stari?

Čeka Vas sudski postupak koji može završiti na više načina, a kako i koliko će trajati, to ovisi o dokazima koji postoje...

Uvid u spis može izvršiti odvjetnik ukoliko ga angažirate i on će onda znati kako bi bilo najbolje postaviti obranu..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inače ne idem na utakmice i ne pripadam nikakvim navijačkm skupinama. Poicija je u gužvi dohvatila ( privela desetak ) navijača. Valjda najnaivnijih koji nisu bježali ( jer su smatrali da nema potrebe ). Tek nakon nekog vremena, kad su nam poslali pozive za prvo davanje izjava, ja doznajem da se sa još dvojcom teretim po kaznenom zakonu članaka koje sam već spomenuo. Da su se neki pojedinci suprostavili uhićenju policije ( i pri tom nanijeli nekakve ozlijede, oni kažu teške ) stoji. Ali ja nisam imao nikakv fizički dodir za policijom. Inače je izjava policajaca ( koju sam ja imao priliku pročitati strašno frizirana i u nekim navodima potpuno netočna ( prikrivajući svoju nespremnost i nesposobnost iznjeli su neke neistine koje su lako dokazive ). Jedan od dvojce momaka koji se fizički razračunavao sa policijom bio je priveden u policiju gdje ga ni jedan od napadnutih policajaca nije prepoznao ( dokaz da nemaju pojma ko ih je napao i da su da zadovolje formu izabrali trojcu, po njima najsumljivijih ). To se desilo prije pet godina, na totalno bezopasnojj utakmici sa 200- 300 gledatelja. Tada sam imao 25 godina.

xsara512 wrote:

Sve ste napisali što je bilo poslije, ali ne i ono što je dovelo do toga da baš vas policija "odabere i natovari" prijavu...

Jeste li bili u navijačkoj skupini, jeste li inaće s njima išli na utakmice, što se to dogodilo da je policija intervenirala, i što ste točno i na koji način Vi napravili da ih spriječite u tim radnjama..

Očigledno je nastupila i teška tj. ozljeda jer Vas se tereti i za čl. 336. KZ.

Koja je sankcija predložena u optužnom prijedlogu ?

Prije koliko godina je to bilo? Koliko ste tada bili stari?

Čeka Vas sudski postupak koji može završiti na više načina, a kako i koliko će trajati, to ovisi o dokazima koji postoje...

Uvid u spis može izvršiti odvjetnik ukoliko ga angažirate i on će onda znati kako bi bilo najbolje postaviti obranu..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih na Vašem mjestu, ako je bilo ovako kako ste napisali, obavezno uzela odvjetnika..

Događaj se zbio prije 5 godina?

Opt. prijedlogom Vas se tereti za kaz. djelo iz čl. 317. st. 1. KZ? Da nije i po čl. 317. st. 2. KZ? Pogledajte što točno piše u optužnom prijedlogu!

Nešto mi tu nije jasno, jer ako nije bilo nekih od radnji, a događaj bio prije 5 godina, moguće da je nastupila zastara pokretanja kaz. postupka...

Zato je bitno vidjeti točno vrijeme događaja, kvalifikaciju djela koja Vam se stavljaju na teret, predložene dokaze..

A posebno radi pripremanja obrane, predlaganja svjedoka koji bi mogli opisati što se ustvari dogodilo i na koji način Vi niste/jeste sudjelovali u svemu tome..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na angažmanu.

Nije jednostavno kad ti dođe tako nešto i tretira te se kao nekakvog nasilnika, skinsa... , a nikad u životu nisi bio u nikakvoj tuči i sl.

Događaj se desio 99. god. Međutim da li je moguće da su oni podigli optužni prijedlog ( optužnicu ) 2002. god. jer mi se čini da je tada napisan. Ono što me sada interesira je to : od kada se računa zastara, od datuma počinjenog djela ili od datuma podizanja optužbe. I da li je moguće da su optužbu podigli tek tri godine nakon događaja ? Koja je zastara za ova dva članka. ( koliko sam shvatio mene se goni po dva članka ) ? Sigurno ste u pravu kad mi predlažete da uzmem odvetnika, a time i podignem kredit. Koja je najgora varijanta koja mi se može desiti, po vašoj procjeni ?

Zahvaljujem !

xsara512 wrote:

Ja bih na Vašem mjestu, ako je bilo ovako kako ste napisali, obavezno uzela odvjetnika..

Događaj se zbio prije 5 godina?

Opt. prijedlogom Vas se tereti za kaz. djelo iz čl. 317. st. 1. KZ? Da nije i po čl. 317. st. 2. KZ? Pogledajte što točno piše u optužnom prijedlogu!

Nešto mi tu nije jasno, jer ako nije bilo nekih od radnji, a događaj bio prije 5 godina, moguće da je nastupila zastara pokretanja kaz. postupka...

Zato je bitno vidjeti točno vrijeme događaja, kvalifikaciju djela koja Vam se stavljaju na teret, predložene dokaze..

A posebno radi pripremanja obrane, predlaganja svjedoka koji bi mogli opisati što se ustvari dogodilo i na koji način Vi niste/jeste sudjelovali u svemu tome..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi mi lakše i jednostavnije na sva pitanja odgovoriti da pred sobom imam optužni prijedlog.. Ovako, bez njega, a temeljem ovoga što ste rekli, bilo bi:

- zanimalo me vrijeme događaja i vrijeme podnošenja opt. prijedloga....zbog zastare kaznenog progona, tj. vremena u kojemu se mora pokrenuti postupak..pa ako je događaj bio 99. a opt. prijedlog podnesen 02. - nema zastare.

- zastara se računa od dana počinjenja kaz. djela, ali nju prekida (i ona ponovno počinje teći,) svako poduzimanje određene procesne radnje radi provođenja kaz. postupka...zato me zanimalo i da li je tu bilo recimo nekakvog medic. vještačenja ozljeda koje je policajac zadobio i sl.

- ako je sve ovo poduzeto u rokovima, možete zaboraviti na mogućnost "spašavanja" putem zastare, jer se onda gleda samo apsolutna zastara, a ona je dvostruko duža (ako su one kvalifikacije koje ste rekli čl. 317. st.1 i čl. 336. st.1. zastara je 10, odnosno 6 godina od dana počinjenja djela..).Eventualno, ako je u pitanju Zgb., ili neki veći grad (sud) zbog brojnosti predmeta, ovo drugo kaz. djelo bi moglo zastariti, ali i to je ???

- nemojte unaprijed eliminirati odvjetnika, podizati kredit i zaduživati se, prvo obiđite par kancelarija i pogledajte kakva je situacija...

- najgora varijanta je uvjetna osuda sa malo dužim rokom kušnje...

- dobra varijanta je - oslobađajuća presuda, što nije neizvodivo..., ili odustanak drž. odvjetnika od optužbe (odbijajuća presuda)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija