Jump to content

Prekoračenje brzine, plaćanje polovice kazne, žalba, molim savjet


drogas masni

Preporučene objave

Pozdrav, dakle danas su me zaustavili u prekršaju, vozio sam 91km/h izvan naseljenog mjesta gdje je brzina ograničena na 70km/h. obzirom da sam previdio znak pretpostavljam da mi je bio zaklonjen kamionom koji sam pretekao nedugo prije zaustavljanja, a kako se radi o dugačkom komadu ravne ceste nije mi niti palo na pamet da je ograničenje niže od inače propisanih 90km/h. Izrečena mi je kazna 500 kn.

 

Pitao sam može li mi napisati opomenu obzirom da sam prije godinu i pol imao sličnu situaciju, radilo se o 74km/h u naseljenom mjestu gdje je ograničenje 50km/h pri čemu sam dobio opomenu na licu mjesta, i rekao mi je da za brzinu ne daju opomene. Obzirom da nisam imao novca ni pri sebi ni na računu rekao sam da ne mogu kaznu platiti prije plaće, te da mi ne koristi ako mi da rok od 3 dana da platim polovicu iznosa. Ispisao mi je obavezni prekršajni nalog na 500kn + 100kn utvrđivanja prekršaja, te mi je rekao da ukoliko platim 2/3 unutar 8 dana smatrat će se da je kazna u cijelosti plaćena.

 

Pitanja:

1. Ima li se smisla žaliti, pošto nemam baš neke jake argumente (a ne bih htio da se to rasteže mjesecima i da na kraju još moram platiti i sudske troškove)?

 

2. Ukoliko se žalim, ima li smisla tražiti zamjenu za opomenu ili možda dobrotvorni rad? Iako sam zaposlen tih parsto kuna mi znači dosta.

 

3. Ako se nema smisla žaliti, mogu li još uvijek nekako iskoristiti ono pravo na plaćanje pola iznosa unutar 3 dana, obzirom da je već izdan prekršajni nalog? Sad kad sam hladne glave čini mi se da bi možda bilo bolje posuditi novac i završiti sa cijelom pričom jer mi stvarno ne treba dodatni stres u životu.

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ima li se smisla žaliti, pošto nemam baš neke jake argumente (a ne bih htio da se to rasteže mjesecima i da na kraju još moram platiti i sudske troškove)?

 

 

Kad usporediš plaćanje 2/3 i moguće smanjenje koje dobiješ na sudu plus troškovi, to bi bilo vjerojatno tu negdje, ali imaš pisanja, slanja, hodanje na sud (ako te odluči pozvati)..., pa razmizli isplati li se.

 

 

2. Ukoliko se žalim, ima li smisla tražiti zamjenu za opomenu ili možda dobrotvorni rad? Iako sam zaposlen tih parsto kuna mi znači dosta.

 

 

Možeš tražiti opomenu, ali opet, to je rizik i ne mora ti odobriti. Može ti se dogoditi da ti sud smanji na trećinu kazne i doda troškove, pa da dostigneš one 2/3 koje bi bile da si odmah platio.

 

 

3. Ako se nema smisla žaliti, mogu li još uvijek nekako iskoristiti ono pravo na plaćanje pola iznosa unutar 3 dana, obzirom da je već izdan prekršajni nalog?

 

Tehnički ne, ali policijska postaja može poništiti nalog i dati ti uplatnicu za polovinu kazne. Ako stigneš, možeš otići u postaju pitati (u normalno radno vrijeme) i reći da nisi dobro shvatio policajca i da bi htio platiti pola u 3 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, tako sam nekako i mislio. Pretpostavljam da samo policijska postaja koja je izdala nalog isti može i poništiti te mi izdati uplatnicu? Policajac me zaustavio na stotinjak kilometara od kuće, a pošto radim svaki dan od 7 do 3 i nemam pravo na slobodne dane nema teorije da stignem tamo u normalno radno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija