Jump to content

Upis u imenik vježbenika - kazneni nalog


sunjavi

Preporučene objave

postovani stariji, iskusniji kolege...

zavrsih pravo u Zagrebu i trazim posao u odvjetnickom uredu. kada eventualno nadjem posao, bit ce potrebno upisati se u imenik vjezbenika pri komori.

prilikom upisa u imenik odvjetnickih vjezbenika potrebno je ispuniti upitnik i donijeti potvrdu o nekaznjavanju.

moj problem je slijedeci: protiv mene je prije 8 mjeseci izdan kazneni nalog (uvjetno 6mj zatvora uz rok kusnje 2g) za kazneno djelo protupravne naplate cl 323 kz u glavi kaznena djela protiv javnog reda.

u cl 49 zak o odvj pod nedostojan stoji:

1. osudjena za kd protiv RH

2. protiv sluzbene duznosti

3. iz koristoljublja

4. iz necasnih pobuda

5. cini moralno nedostojnim

 

k d za koje sam osudjen nije protiv rh i nije protiv sluzbene duznosti, takodjer nije iz necasnih pobuda.

 

pitanja su slijedeca:Je li se moze protupravna naplata tumaciti kao kazneno djelo iz koristoljublja ili djelo koje me cini moralno nedostojnim te time sprijeciti moj upis u imenik?

Je li postoji osoba ili tijelo koja na to moze definitvno odgovoriti prije nego podnesem zahtjev?

vrlo je bitno i hitno, buduci da bi eventualno odbijanje prouzrocilo meni znatne probleme pocevsi od konkretnog posla i odvjetnika jer moram naglasiti principalu da bi to mogla biti zapreka do opcenito obavljanja sluzbe za koju sam se obrazovao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je li postoji osoba ili tijelo koja na to moze definitvno odgovoriti prije nego podnesem zahtjev?

 

HOK.

 

Problem Zakona o odvjetništvu leži u tome što konkretan dio zakona, koji ste citirali nije usklađen sa aktualnim KZ-om. Moje mišljenje je da bi vam upis trebao biti odbijen. Ali HOK će vam sve reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija