Jump to content

Naplata najma od bivše supruge


Ratnik svjetlosti

Preporučene objave

Tužba temeljem kojih propisa (ako može savjet)?

 

ne. prije moraš vidjeti temeljem čega ona šta koristi. moraš svjedoka naći koji će potvrditi na sudu da ona koristi tvoj prostor, cijeli prostor. može uvijek reći da koristi pola, a pola ti. onda je nikom ništa. ako ona koristi cijeli prostor, to potvrdi, e onda ti je dužna platiti najamninu.

onda tužbu za stjecanje bez osnova.

onda ćeš doći do drugog problema, no postaj pa će ti se odgovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne. prije moraš vidjeti temeljem čega ona šta koristi. moraš svjedoka naći koji će potvrditi na sudu da ona koristi tvoj prostor, cijeli prostor. može uvijek reći da koristi pola, a pola ti. onda je nikom ništa. ako ona koristi cijeli prostor, to potvrdi, e onda ti je dužna platiti najamninu.

onda tužbu za stjecanje bez osnova.

onda ćeš doći do drugog problema, no postaj pa će ti se odgovoriti.

Hvala Jethro. Dakle, ona koristi cijelu kuću, cca 115 m2. Kuća nije podijeljena fizički, niti je to moguće, pa tako nisu definirani niti dijelovi što je moje, a što njeno, osim što je papirnato sve podijeljeno na dvije polovine. Moram li joj, a pretpostavljam da moram, ponuditi da mi plaća najamninu? Da li joj moram poslati popunjeni ugovor o najmu ili dopis da li ima namjeru plaćati, pa ako se ne očituje onda šaljem tužbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa tako nisu definirani niti dijelovi što je moje, a što njeno

radi se o idealnim suvlasnickim dijelovima,gdje nijedan suvlasnik nemoze reci"ovo je moje,a ovo tvoje",sve dok se nekretnina pravno nepodijeli,ako je to moguce.

, Moram li joj, a pretpostavljam da moram, ponuditi da mi plaća najamninu?

treba li bi,narocito ako imate namjeru podnositi reivindikacijski zahtjev.

Da li joj moram poslati popunjeni ugovor o najmu ili dopis da li ima namjeru plaćati, pa ako se ne očituje onda šaljem tužbu?

radi se o ponudi za sklapanje ugovora,u smislu opcih pravila obveznog prava bi to bili pregovori za sklapanje ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija