Jump to content

Molim pravni savjet oko darovnog ugovora


anuska1

Preporučene objave

Sklopite s majkom ugovor o darovanju,uz osnivanje prava sluznosti dozivotnog uzivanja za majku,sto ce te sve upisati u zemljisne knjige.

Necu ulazit u pobude iz koje zelite da mamina imovina za njenog zivota predje na Vas,no jasno je da ce te vi svakako naslijediti imovinu nakon njene smrti,buduci da ste jedina nasljednica,no to je do vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Nakon nekog vremena uspjelo mi je dovesti u red prebivališta i prezimena i imena ulica tako da je sada sve to korektno.

 

Zanima me da li moram u darovni ugovor darodavatelj majka i daroprimatelj kćerka napisati članak "Ugovorne strane izjavljuju da je tržišna vrijednost darovanih nekretnina iz točke 1 ovog ugovora XXX kuna slovima XXX kuna" ili to nije potrebno.

 

Lijepi pozdrav,

Ana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li mi netko tko poznaje sadržaj darovnih ugovora za nekretnine može molim provjeriti ako je ovaj moj u redu:

 

Ime, rođ. XXX. god. u XXX, od oca pok XXX, s prebivalištem na adresi XXX i brojem OIB XXX) (u daljnem tekstu: Darodavatelj)

i

Ime, rođ. XXX. god. u XXX, od oca pok XXX, s prebivalištem na adresi XXX i brojem OIB XXX) (u daljnem tekstu: Daroprimatelj)

 

sklopljen je u ___XXX______, dana XXX slijedeći

 

 

UGOVOR O DAROVANJU NEKRETNINA

 

 

Članak 1a.

 

Darodavatelj daruje daroprimatelju svoj dvosobni stan koji je upisan na Podulošku broj XX/zk.ul. XXXX i nalazi se u zgradi u XXXX a koja je sagrađena na katastarskoj čestici XXXX, Kat. općina XXXX. Stan se u naravi sastoji od XXX ukupne površine XXXX m2.

 

Članak 1b.

 

Darodavatelj daruje daroprimatelju svoju obiteljsku kuću i dvorište na XXXX na katastarskoj čestici broj XXXX upisanoj u z.k.ul broj XXX, k.o. XXX ukupne površine XXXm2. Kuća se u naravi sastoji XXX.

 

Članak 1c.

 

Darodavatelj daruje daroprimatelju svoju livadu ukupne površine XXXm2 na katastarskoj čestici XXX upisanoj u z,k.ul broj XXX, k.o. XXX. Livada se u naravi sastoji od ogradjenog vrta sa voćkama i pomoćnom gradjevinom.

 

Članak 1d.

 

Darodavatelj daruje daroprimatelju svoju udio 1/2 dvorišta ukupne površine XXXm2 na katastarskoj čestici XXX upisanoj u z.k.ul. broj XXX, k.o. XXX. Dvorište se u naravi sastoji od ogradjenog vrta sa voćkama.

 

Članak 2.

Darodavatelj daruje - daje bez protučinidbe Daroprimatelju, a Daroprimatelj prima sa zahvalnošću, nekretnine iz članka 1a., 1b., 1c. i 1d. ovoga Ugovora. U posjed darovanih nekretnina Daroprimatelj stupa odmah, a Darodavatelj na darovanoj nekretnini iz članka 1a. - stanu na adresi XXXX - zadržava pravo doživotnog stanovanja.

.

 

Članak 3.

 

Darodavatelj daje suglasnost Daroprimatelju da bez bilo kakvog daljnjeg odobrenja nekretnine iz članka 1a., 1b., 1c. i 1d. ovoga Ugovora upiše u zemljišne knjige na svoje ime.

 

Članak 4.

 

Ugovorne strane se odriču prava pobijanja ovoga Ugovora osim u slučaju grube nezahvalnosti Daroprimatelja.

 

Članak 5.

 

Poreze i druga davanja u vezi s darovanjem nekretnine iz članka 1a., 1b., 1c. i 1d. ovoga Ugovora snosi Daroprimatelj.

 

Članak 6.

 

Ovaj Ugovor sklopljen je u 6 (šest) istovjetnih primjeraka, od kojih svaka ugovorna strana zadržava po 3 (tri) primjerka.

 

 

DARODAVATELJ DAROPRIMATELJ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedini si nasljednik i nema ko osporavati darovni ugovor.

šte se mučiš kupi ga u papirnici. ispuni (po vlasničkom listu), ovjeri kod javnog bilježnika i odnesi u gruntovnicu gdje podnosiš i zahtjev za uknjižbu vlasništva temeljem tog darovnog ugovora.

 

nema poreza kod darovanja roditelji -djeca ali ipak imaš obvezu u roku od 30 dana podnijeti prijavu nastakna porezne obveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da imam ja onaj narandjasti darovni ugovor za nekretnine iz knjižare ali ako dobro razumijem onda ide jedan z.k.ul. na svaki taj roza ugovor što bi u mojem primjeru značilo 4 ugovora i onda 6 primjeraka za svaki. To je razlog da sam sve probala sročiti u jedan dokument. Da li je to OK? Da li je OK bez članka u vezi tržišne vrijednosti nekretnine koji je u tom narandjastom ugovoru?

 

Unaprijed hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija