Jump to content

Kako se zove ova igra?


oltea

Preporučene objave

Molim savjet.

Radi se o nekretnini (stara kuca na moru)

Cetiri osobe su u igri:

A osoba je brat koji ima 1/10 od roditelja

B osoba je sestra koja ima 1/10 od roditelja

C osoba je sestra koja ima 1/10 od roditelja

Osobe A, B I C zive u diaspori preko 40 godina. Osoba A je najmlada I najagresivnija.

D osoba je sestra koja ima 7/10 od roditelja (dio od oca, darovni dio od mame)

Osoba D zivi u HR u navedenoj nekretnini, I brinula se za roditelje do smrti.

Osobe A, B, C su uvijek bile ljubomorne na osobu D jer je bila roditeljima najdraze dijete (mozda zato sto je bila jedina uz njih I u blizini kad je trebalo priskociti

?)

3 sudska postupka vode se paralelno:

1. Osobe A, B I C su podigle sudski postupak protiv osobe D jer da je dobila vecinu kuce prijevarom i da je darovni ugovor nistavan.

2. Osobe A, B I C su podigle postupak da je osoba D iznajmljivala nekretninu a njima nije dala dio profita

3. Osoba A tuzi osobe B, C I D da ne mogu imati udio u kuci jer da su njemu roditelji usmeno darovali cijelu kucu prije 45 godina (a osobe B I C to na sudu I potvrduju)

. Osoba D je uvijek tuzena I nastoji joj se oduzeti nasljede. Osobe A, B I C su ili tuzitelji ili daju izjave koje idu osobi A na ruku. Parnica br 3 je u potpunoj suprotnosti sa br 2, jer ako je osoba A jedini vlasnik zasto traziti jedan dio profita zajedno sa osobom B I C?

Sve je potpuno besmisleno.

Ja takoder zivim u diaspori (ja sam kcer osobe D) I nisam upoznata sa zakonima u Hrv. Ali ovo gore mi zvuci kao neljudsko maltretiranje.

Dali imamo bilo kaku osnovu zaliti se na povrijedu zakonitosti, ustavnost, ljudska prava etc.

Hvala lijepa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnijeti prijedlog za razvrgnuće suvlasništva.

http://www.iusinfo.hr/dailycontent/Topical.aspx?id=10899

 

darovni ugovor pokušati prikazati kao ugovor o doživotnom/dosmrtnom uzdržavanju. (osobito ako je postojala odredba o obvezi pomoći,uzrdržavanja i njege)

ako je potrebno postaviti i protutužbeni zahtjev za isplatom djela troškoba za uzdržavanje roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala lijepa. Dali se moze traziti razvrgnuce dok se ostale 3 parnice jos vode?

Dali sud moze odbiti zahtjev za razvrgnucem ili na temelju cega?

Samo se bojim da cemo se morati ukljuciti u jos jednu (4tu) parnicu, I placati odvjetnika, a tko zna koliko dugo, I dali cemo postici da se ova nocna mora okonca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija