Jump to content

zamjena u državnoj službi


valti

Preporučene objave

Početkom godine primljena sam kao zamjena za radnicu na porodiljnom u državnu službu. U rješenju koje sam primila stoji da radim "do povratka radnice na posao". U međuvremenu sam dobila rješenje kojim me poslodavac izvjestio da sam stekla pravo na 26 dana godišnjeg odmora te sam, radi izrade plana godišnjih odmora morala prijaviti trajanje i početak korištenja odmora. Tako sam prijavila 18.8., ali sam prije tog datuma podnijela zahtjev za odgodom početka korištenja odmora i ostala raditi. Danas sam obaviještena da se kolegica koju sam mijenjala vratila jučer te da više ne moram dolaziti a, što se godišnjeg odmora tiče, da više nikakvo pravo na njega nemam jer ga nisam koristila dok sam bila u službi. Napominjem da je i današnja obavijest iz kadrovske službe bila usmena, a u pisanom obliku nisam dobila ništa. Imam li pravo na korištenje godišnjeg odmora, odnosno na isplatu istog i što da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od 13.2. 2014. Dakle, ono što mi nitko nije znao reći, a sad se svi prave blesavi: da li je povratak radnice datum prekida njenog porodiljnog ili datum njenog povratka s godišnjeg odmora? (Po prekidu porodiljnog nastavila je koristiti godišnji odmor). Također, nije mi jasno kako sam do sad mogla koristiti godišnji a sad više ne mogu. Nije li to pravo koje sam zaradila i koje mi ne mogu oduzeti? Sutra se idem razdužiti što se tiče stvari (računalo) pa me zanima na što da se pozovem da poslodavca uvjerim da mi ili odobri ili isplati godišnji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U jednoj javnoj službi, kada su uzimali zamjene za bolovanja i kada je radnik stekao pravo na godišnji, nisu im dali koristiti ga već su im plaćali nakon što bi im istekao ugovor na određeno, tj. do povratka odsutnog radnika.

Njihova logika je bila da zašto su uzimali zamjenu ako na kraju te zamjene opet nema/ne radi ( ode na godišnji ).

 

Dan povratka radnika je dan kada se zaključi bolovanje, godišnji nema veze sa time.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od 13.2. 2014. Dakle, ono što mi nitko nije znao reći, a sad se svi prave blesavi: da li je povratak radnice datum prekida njenog porodiljnog ili datum njenog povratka s godišnjeg odmora? (Po prekidu porodiljnog nastavila je koristiti godišnji odmor). Također, nije mi jasno kako sam do sad mogla koristiti godišnji a sad više ne mogu. Nije li to pravo koje sam zaradila i koje mi ne mogu oduzeti? Sutra se idem razdužiti što se tiče stvari (računalo) pa me zanima na što da se pozovem da poslodavca uvjerim da mi ili odobri ili isplati godišnji?

Mislim da nemate pravo na cijeli godišnji odmor nego samo razmjerni dio, odnosno ako ste radili pola godine, imate pravo na pola godišnjeg odmora.

 

Našao sam, ispod točno piše...

 

Razmjerni dio godišnjeg odmora

Članak 78.

(1) Radnik koji nije ispunio uvjet za stjecanje prava na godišnji odmor na način propisan člankom 77. stavkom 3. ovoga Zakona, ima pravo na razmjeran dio godišnjeg odmora, koji se utvrđuje u trajanju od jedne dvanaestine godišnjeg odmora iz članka 77. stavaka 1. i 2. ovoga Zakona, za svaki mjesec trajanja radnog odnosa.

(2) Iznimno od članka 77. ovoga Zakona, radnik kojem prestaje radni odnos, za tu kalendarsku godinu ostvaruje pravo na razmjeran dio godišnjeg odmora.

(3) Poslodavac koji je radniku iz stavka 2. ovoga članka, prije prestanka radnog odnosa omogućio korištenje godišnjeg odmora u trajanju dužem od onog koji bi mu pripadao, nema pravo od radnika tražiti vraćanje naknade plaće isplaćene za korištenje godišnjeg odmora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jednom hvala svima. Da nije tragično bilo bi smiješno. Naime, ni danas nemam ništa na pismeno. A iz kadrovske su se obrušili na mene što se nisam dogovorila s osobom koju mijenjam o datumu njenog povratka (?!?). Ne znam čemu se onda pišu rješenja, čemu služe propisi ako ćemo sve po sistemu- kako ćemo lako ćemo i po dogovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija