Jump to content

Do kada plačati alimentaciju


simic

Preporučene objave

Naime alimentaciju plačam dijetetu od 19 godina ,školu završilo (ponavljalo jednu godinu)još prošle godine i prijavljeno je na Hrvatski zavod za zapošljavanje, kao nezaposlen.A živi i radi u Norveškoj. Novac koji još uplačujem ne koristi dijete već majka i njen suprug. E sada šta mi je činiti i koje su mogučnosti u svezi postupka prekida plačanja alimentacije. Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa pročitaj šta ti piše u presudi.

 

Alimentacija se plaća još godinu dana nakon završetka školovanja djeteta.

 

Ne znam zašto plaćaš i dalje pogotovo ako se bivša i njen dragi provode sa tvojom lovom...

 

Plus dijete je zaposlena osoba ( nebitno u kojoj državi ).

I ne znam kako može biti na birou kao nezaposlena osoba ako se na taj biro ne javlja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alimentaciju prestaneš plaćati tek kad nadležni sud to odluči.

nadležnom sudu podnijeti tužbu za prestanak uzdržavanja.

tužbu pokrenuti protiv uzdržavane osobe (bez navođenja zakonskog zastupnika kog zbog punoljetnosti nema)

prestani sa plaćanjem alimentacije (na račun bivše).

bivša više nije zakonski zastupnik i nemože podnijeti prijedlog za obrhu.

to može učiniti sin ali obzirom na ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po ovome a i po nekim od odgovora postoje uvjeti za prestanak plačanja olimentacije. E sada dali je problem , što je dijete zaposleno u inostranstvu (Norveška) I kako i na koji način zaustaviti ovrhu plačanja alimentacij.Nisam siguran ,a predpostavljam da novac i dalje sjeda na račun "bivše".a koliko sam do sada vidio na forumu po ispunjavanju punoljetnosti dijeteta, dijete je moralo otvoriti svoj račun,ali to nije učinjeno.E sad pitanje je bilo zašto i dalje plačam , smatrao sam da će to sud automatski po ispunjenju određenih uvjeta odraditi.E tu mi je bila nepoznanica.U svakome slučaju Hvala i molim Vas ako je moguće da mi detaljnije netko pojasni šta moram učiniti,odnosno koji je postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači sud to ne radi automatski, jer vjerovatno korisnik alimentacije je morao po ispunjenju punoljetnosti donositi nekakove potvrde kojima je dokazivao svoj status u tom pogledu, a sada to vjerovatno nije i nije li logično da sud uslijed neprilaganja mjerodavnih potvrda trebao automatski donijeti odluku o prestanku plačanja alimentacije koju sam uredno 19 godina plačao, ačinjebica da ju moje dijete ne koristi , odnosno koristi je "bivša".E sad, ako se ustanovi da (ako je i kako je to moguće) da je po nastanku punoljetnosti dijeteta alimentaciju koristila bivša ,dali postoji način ili mogučnost povratka tih sredstava(koji nisu mali) još jednom veliko HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači sud to ne radi automatski, jer vjerovatno korisnik alimentacije je morao po ispunjenju punoljetnosti donositi nekakove potvrde kojima je dokazivao svoj status u tom pogledu, a sada to vjerovatno nije i nije li logično da sud uslijed neprilaganja mjerodavnih potvrda trebao automatski donijeti odluku o prestanku plačanja alimentacije koju sam uredno 19 godina plačao, ačinjebica da ju moje dijete ne koristi , odnosno koristi je "bivša".E sad, ako se ustanovi da (ako je i kako je to moguće) da je po nastanku punoljetnosti dijeteta alimentaciju koristila bivša ,dali postoji način ili mogučnost povratka tih sredstava(koji nisu mali) još jednom veliko HVALA

 

Na koji bi način bi sudovi brinuli o tome školuje li se vaše dijete ili ne?

 

Možete tražiti povrat, ali bi morali dokazati da vam je sin zaposlen. Inače, alimentacija se plaća godinu dana nakon završetka školovanja, ako se dijete nije uspjelo zaposliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je ovo smiješno.

Tužba za prestanak plaćanja alimentacije ?

Nije ni čudo da nam je država u banani.

Šta se nije moglo u presudi napisati kada se steknu uvjeti ti i ti, prestaje obveza plaćanja.

 

Inače znam za par slučajeva gdje su djeca postala punoljetna, zaposlila se i otac je prestao plaćati bez ikakvih tužbi i sl. Godinu dana nakon završetka školovanja.

 

I opet ne razumijem, ako se djete zainati šta onda, tužiti za neplaćanje a zaposlen je ?!?

Pa takva tužba na sudu će mu odmah pasti. I zato opet ne kužim čemu tužba za prestanak ?!?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je ovo smiješno.

Tužba za prestanak plaćanja alimentacije ?

Nije ni čudo da nam je država u banani.

Šta se nije moglo u presudi napisati kada se steknu uvjeti ti i ti, prestaje obveza plaćanja.

 

Inače znam za par slučajeva gdje su djeca postala punoljetna, zaposlila se i otac je prestao plaćati bez ikakvih tužbi i sl. Godinu dana nakon završetka školovanja.

 

I opet ne razumijem, ako se djete zainati šta onda, tužiti za neplaćanje a zaposlen je ?!?

Pa takva tužba na sudu će mu odmah pasti. I zato opet ne kužim čemu tužba za prestanak ?!?!

 

Sve se može kada su ljudi normalni i mogu se dogovoriti. Ovako ima zakonsku odluku, i ne mora se nitko bojati nikakvih tužbi, preplata i zaostataka.

 

Svaka priča je priča za sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ja sebe smatram normalnim ,ali ne bih bio na ovom forumu i postavljao pitanja da je druga strana isto takova.Iznimno moram biti oprezan jer da ne bih još ispao ili dobio etiketu "NASILNIKA" u obitelji, zato molim Vas sve kojima je to struka da ako je moguće mi pomognete , jer sam totalno laik u ovoj domeni,.Još uvijek nisam siguran dali su ispunjeni uvjeti za prestanak plačanja alimentacije, odnosno dali će sud to automatski riješiti. S obzirom da ne posjedujem provjerene informacije(jedino znam da je dijete već više od godinu dana prijavljeno na Hrvatski zavod za zapošljavanje), da dijete živi u Norveškoj i vjerovatno tamo radi, neznam dali njemu (u što opravdano sumnjam) ili majci sjeda novac na račun, jedino znam da mi još uvijek se skida sa računa alimentacija., a predpostavlam da ne bi trebala. E sada kako , gdje na koji način, kome itd nemam pojma, a bojim se svoje sjene što se tiče ovoga slučaja.Da ne bi bilo nesporazuma da sam neki zec ,inače sam dragovoljac i stradalnik Domovinskog rata. Još jedno NEIZMJERNO HVALA SVIMA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E pa tu je poanta svega, sakrivaju se te činjenice od mene sa ciljem naplate alimentacije(protuzakonito),a sam sam otkrio preko facebook-a, gdje dijete živi i radi.Kako sve dokaze prikupiti i uokviriti u tužbu, odnosno što sada trenutno da činim., jer ovo mi živce kida i ne želim da me netko pravi idiotom.Inače sam teški pobornik držanja do zakona i striktno se toga držim, samo........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To mi je promaklo. Svejedno, mišljenja sam da je bolje ići tužbom, jer ukoliko samoinicijativno prestane plaćati, druga strana može ići u ovrhu, a FIN-u bogami neće zanimati jesu li prestali ili ne zakonski uvjeti za plaćanje, postupit će prema pravomoćnoj i ovršnoj sudskoj presudi.

 

A onda se natezati s njima da se to vrati ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidi nemogu samoinicijativno prestati plačati,jer imam obustavu na mirovinu (ovrhu), a što se tiče školovanja, školovanje je završeno prije gotovo godinu i pol.I dali sve te dokaze (potvrde ) moram sam ishoditi ili to sud traži ili nekako drugačije to ide.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijavljen na HZZ a živi i radi u Norveškoj ???

zar nema obvezu svaki mjesec javit se referentu u HZZ, pohađati seminare,itd.

kako mu se isplati svakog mjeseca dolaziti u HR.

prijavi na HZZ da ne živi u HR.

 

navedi kad je završio školivanje i predloži sudu da službeno pribavi potrebnu dokumentaciju.

nalazi se u Norveškoj i da mu putem veleposlanstva uruče poziv za raspravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm možda je preko Hzz otišao u Norvešku raditi.Ma sve su to nepoznanice koje moram dokazivati, ali kako, evo ovo je dobar prijedlog i krečem definitivno u proces.Kako sam shvatio prvo moram izvaditi potvrdu kada je školovanje završeno(samo dali ja to mogu dobiti od škole koje je pohađao), zatim izvaditi potvrdu sa HZZ-oa od kada je prijavljen na Zavodu i koji mu je status,(isto me zanima dali ja mogu dobiti tu potvrdu naime jedan prijatelj mi je zaposlen u HZZ.ou i on mi je rekao da je u evidenciji HZZ-oa), Pa onda tek onda napravitri tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači smo podnesem tužbu i to je to, a šta ako se pokaže da sam plaćao nešto što nisam morao ,(predplatio nakon ispunjenja uvjeta za plačanje alimentacije) a i to da to plačanje nije koristilo dijete(moguće da nije sjedao novac djetetu kao punoljetna osobaveć je sjedao novac na račun majke i ona ga koristila) :Ma molim Vas sve koji mi dajete odgovore, da me razumijete vrlo sam uzbuđen, ovo je jedna nova stranica u mom životu. HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podnesite tužbu, i ako mislite da ste preplatili tražite novac natrag. U čemu je problem? Osim da je taj dečko Vaše dijete.

 

Zar nemate nikakvih kontakata pa da sina pitate gdje je i što radi?

 

Kako ne znate na čiji račun je sjedao novac, dijete ne mora otvarati svoj račun. Ako ga Vaš sin nije otvorio onda je novac sjedao na majčin račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Evo ,podnio sam tužbu (što mi nije baš ok , protiv vlastitog djeteta), prije dva tjedna i još ništa neznam .Koliko se inače čeka do bilo kakvog postupka Suda i šta sada treba učiniti, dali je to baš moralo ići tužbom , uvjeti prestanka plačanja alimentacije su se stekli prije 15 mjeseci, i što sada.Sada vidim da to nije išlo automatizmom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija