Jump to content

učenje


anonimno

Preporučene objave

Dragi kolege da li itko zna da li postoji i koliki je zakonski minimum koji vježbenici (odvjetnički i javnobilježnički) moraju dobiti za pripremanje pravosudnog ispita. Ako postoji gdje je to navedeno (Zakon? Pravilnik?)?

Isto nas zanima i da li itko ima pouzdanu informaciju o tome da li u trenutku podnošenja prijave za polaganje moramo imati ispunjene uvjete za polaganje (18 mjeseci) ili se potvrda može dati naknadno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Koliko znam imaš pravo na 45 radnih dana (bar su tako meni rekli) ali ne znam gdje im to piše. Ako saznam javim....

A glede vježbeničkog staža:

Sam pravosudni ispit može se prijaviti i prije isteka vježbeničkog staža od 18 mjeseci. Za ovo je potrebno u trenutku prijave imati npr. 17 mjeseci vježbeničkog staža, za taj staž ishoditi potvrdu od HOK-a i zajedno sa ostalom dokumentacijom priložiti u prijavi za pravosudni ispit. Na samoj prijavi potrebno je napomenuti da vježbenik u trenutku prijave doista nema 18 mjeseci staža ali će ih do pristupa samom ispitu napuniti. U trenutku kada vježbenik napuni 18 mjeseci staža potrebno je ishoditi novu potvrdu o stažu od HOK-a i dostaviti je u Ministarstvo na urudžbeni broj na koji je prijava predana. Ovdje treba imati na umu da Ministarstvo donosi rješenje kojim odobrava ili ne odobrava kandidatu pristup pravosudnom ispitu. Ovo se rješenje dodosi nekih dvadesetak dana prije početka službenog roka za polaganje ispita, pa bi vježbenik u to vrijeme svakako morao imati sve uvjete za polaganje ispita uključujući 18 mjeseci staža jer će u protivnom biti odbijen sa zahtjevom za polaganje ispita.

 

Ako te zanima još nešto više o tome pogledaj na site Odvjetničke komore, pod rubriku Udruga odvj. vježbenika-pravosudni ispit.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija