Jump to content

Stranac privremeni boravak rad


obi_u_konobi

Preporučene objave

Pozdrav,

u Hrvatskoj sam od nedavno s odobrenim privremenim boravkom i boravišnom iskaznicom koju sam dobio u svrhu spajanja obitelji.

 

Imam potencijalnog poslodavca koji me želi prijaviti da počnem raditi. Ne znam koji su mi sljedeći koraci pri prijavi na posao? Da li ja kao fizička osoba moram ići na mirovinsko, zdravstveno (naglašavam da mi je ovo prvi posao i prijavljivanje) ili je to dužan poslodavac napraviti?

 

Koji bi mi bili idući koraci ako moram to sam riješavati? Mirovinsko, HZZO? Nažalost od institucija ne mogu dobiti jasan odgovor.

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

u Hrvatskoj sam od nedavno s odobrenim privremenim boravkom i boravišnom iskaznicom koju sam dobio u svrhu spajanja obitelji.

 

Imam potencijalnog poslodavca koji me želi prijaviti da počnem raditi. Ne znam koji su mi sljedeći koraci pri prijavi na posao? Da li ja kao fizička osoba moram ići na mirovinsko, zdravstveno (naglašavam da mi je ovo prvi posao i prijavljivanje) ili je to dužan poslodavac napraviti?

 

Koji bi mi bili idući koraci ako moram to sam riješavati? Mirovinsko, HZZO? Nažalost od institucija ne mogu dobiti jasan odgovor.

 

Hvala unaprijed

 

Vi ne morate nikuda ići, svu papirologiju rješava poslodavac.Procedura je ista kao i za hr državljanina.Ono sto vi morate uraditi je da nakon što vas poslodavac prijavi na zdravstveno, morate sa tim papirom i tiskanicom1 koju kupite u narodnim novinama odjaviti svoje zdravstveno koje pretpostavljam plaćate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija