Jump to content

Rad u inozemstvu kao redovni student

Preporučene objave

Pozdrav,

željela bih raditi u Irskoj preko ljeta preko normalnog ugovora, odnosno ugovora o radu, ali sam ovdje redovan student. Sada me zanima može li se to, tj. gubim li prava ako radim u stranoj državi na puno radno vrijeme tih par mjeseci? I kako bi se to onda oporezivalo tamo, znači da mi to ne ulazi u moj godišnji prihod ili?

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: Hello2
      Poštovani,
      Ponuđen mi je predugovor za kupnju moje nekretnine, pa me zanima ako bi mi mogli pojasniti 2 članka iz istog koja mi nisu jasna:
      Članak 12.
      Prodavatelj se obvezuje založiti Nekretninu u korist poslovne banke Kupca koja će nakon upisa tog zaloga u zemljišne knjige, isplatiti izravno Prodavatelju dio kupoprodajne cijene sukladno članku 3. ovog predugovora.
      Članak 13.
      Svi sporovi koji proizađu iz ovog predugovora ili s njim u vezi, uključujući i sporove koji se odnose na pitanja njegovog valjanog nastanka, izmjene, povrede ili prestanka, kao i na pravne učinke koji iz toga proistječu, riješit će se arbitražom Arbitražnog sudišta ----------------, sukladno njegovim pravilima o ustroju i radu, objavljenima na: www...hr, važećim u trenutku podnošenja tužbe.
      Nikad nisam čuo za navedeni sud pa me zanima da li je nesto legitimno u pitanju ili ne, i dali članak 12 znači da se banka kupca koji ide preko APN-a prvo upisuje u zk stana pa mi onda tek isplačuje sredstva i koji je rok za to?.
      Puno hvala na vremenu.
    • objavio: gala385
      Poštovani,
      primjenjuje li se odredba čl. 14. st. 4. Zakona o radu na Vrtiće i Škole? - "Ako poslodavac prije početka rada ne sklopi s radnikom ugovor o radu u pisanom obliku ili mu ne izda pisanu potvrdu o sklopljenom ugovoru o radu, smatra se da je s radnikom sklopio ugovor o radu na neodređeno vrijeme."
      Naime, uslijed zapošljavanja 30 novih djelatnika, propustom tajnice jednom djelatniku 3 dana nakon početka rada nije dan na potpis ugovor o radu na određeno vrijeme radi zamjene djelatnice. Djelatnik se poziva na gornji članak tj. zahtijeva ugovor na neodređeno vrijeme...
      Postoji li kakva sudska praksa, naime odgojne ustanove ne mogu zaposliti nekog na neodređeno vrijeme bez slobodnog radnog mjesta i suglasnosti osnivača?
    • objavio: nononini
      Pozdrav svima!

Ne snalazim se pretjerano na forumu, pa se ispričavam ukoliko već postoji ova tema. 

Moje pitanje je ima li netko od vas provjerenu informaciju ili iskustvo s oporezivanjem austrijske mirovine u RH?

Naime otac je ove godine dobio invalidsku mirovinu u Austriji u kojoj je 30 godina otprilike s tim da nije radio svih 30 godina. Zadnjih 7,8 godina ima primanja s burze. Ove je godine dobio invalidsku mirovinu te ju želi prebaciti u Hrvatsku, no ne možemo pronaći točnu informaciju oporezuje li mirovinu Austrija ili Hrvatska ukoliko se prebaci iz Austrije u Hrvatsku i o kojem se postotku radi?

Molim vas za pomoć ukoliko nešto znate!

Evo, unaprijed zahvaljujem i nadam se da će netko moći pomoći.
    • objavio: NarančastaNaranča
      Pozdrav!
      Trenutno sam redovan student upisan na fakultetu na kojemu ne postoji opcija izvanrednog studiranja.
      Postoji mogućnost da povremeno obavljam jedan online posao titlovanja i prevođenja za stranog poslodavca, a novac bi se isplaćivao na PayPal. 
      Zanima me mogu li kao redovan student obavljati ovakav posao i uredno plaćati porez na dohodak koji steknem obavljanjem tog posla? Gubim li ikakva studentska prava? 
      U konačnici, koje su mi opcije, ako ovo nije moguće?
      Lijep pozdrav i hvala unaprijed.
    • objavio: Qwertyime
      Pozdrav,
      Protiv mene se vodi postupak jer jedna strana zeli raskinuti Ugovor o dozivotnom uzdrzavanju.
      Raskid je OK, ne mislim ga osporavati, i mislim cekati da se presuda donese po oglusi.

U tom slucaju, moram platiti neki iznos tuzitelju za trosak tog ugovora. Tuzitelj je zastupan po odvjetniku.

Kako i kamo da te novce uplatim, sto mi je dokaz o uplati? Pisala sam odvjetnickom drustvu koje zastupa tuzitelja na sluzbeni email no ni traga ni glasa.

Ne zelim da ispadne nakon nekog vremena da to ne zelim platiti jer prode rok, da se aktiviraju kamate ili nesto trece.
  • Napravi novi...