Jump to content

kolika je pravna snaga neovjerenog kupoprodajnog ugovora


petar19971

Preporučene objave

Ja sam po smrti bratića nasljedio šumu a poslje rasprave normalno u svojoj šumi počekićal (označil za rušenje ) i za par dana dođe dopis od odvjetnika da smo oznacili tuđu šumu i da smo u smetnji posjeda i odvjetnik posalje s tim dopisom pogodnicu /kupoprodajni ugovor koji nigdje nije ovjeren a ja imam sudsko rijesenje o nasljeđivanju dal ta osoba ima pravo na posjed. Zahvalio bih na bilo kome tko moze pomoci . Samo me zanima dal ta pogodnicu koja je neovjerena ima pravnu snagu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kupoprodajni ugovor je važeči ako je potpisan od vlasnik nekretnine.

zašto kupac nije tražio upis vlasništva ?

osporavaj kupoprodajni ugovor i potpis prodavatelja (možda je krivotvoren)

od odvjetnika traži kopiju kupoprodajnog ugovora (pismeni, preporučeno i sa povratnicom). ako postoji sumnja u krivotvorenje potpisa prodavatelja u nadležnom općinskom državnom odvjetništvu podnijeti kaznenu prijavi protiv navodnog kupca zbog krivotvorenja potpisa.

ja bi i dalje radio na svojoj nekretnini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ja jer je sud donio rješenje da po nasljeđivanju sam ja to nasljedio i upisan sam u katastar i gruntovnicu

 

Da li u ZK ima upisane kakve zabilježbe spora?

 

Ako nema, vi ste zakonito upisani vlasnik (i pošteni stjecatelj), koji nije imao pojma o tome što tamo neki "Jura" ima kupoprodajni ugovor iz "stoljeća sedmog". Što je čekao s upisom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jer ta osoba je podigla tužbu protiv mene za smetanje posjeda i njegov jedini dokaz je ta neovjerena pogodnica /kupoprodajni ugovor a ja sam u svim papirima vlasnik a po tom papiru on je imao 8 godina jos kako je ta pigodnica naravljena sto je moj bratic bio jos živ

 

treba razlikovati vlasnistvo od posjeda,ako je ta osoba doista u posjedu konkretne imovine onda je sasvim izvjesno da ce uspjeti u parnici,neovisno od cinjenice sto ste vi upisani vlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija