Jump to content

Plaćanje kazne za istek prometne dozvole


Ivo75

Preporučene objave

Poštovani, molim savjet vezano za plaćanje kazne zbog prometovanja vozilom s isteklom prometnom dozvolom.

Prometna dozvola je istekla 9.11.2014 , policija me zaustavila 17.11.2014.

Osiguranje je uredno produženo no na tehnički pregeld sam išao tek 18.11.2014 jer se čekala plaća ali i jer sam mislio da prometna važi do kraja mjeseca. Kazna je 700 (istek do 15 dana)

 

Sad pitanje je da li čekati prekršajni nalog (jer su dali rok 3 dana za plaćanje odmah) pa se žaliti ali priznati te tražiti opomenu zbog lakšeg prekršaja,lošeg ekonomskog stanja(ne radim,živim s roditeljima - auto je očev, prijašnjeg nekažnjavanja..) ili platiti ovu polovicu sada?

 

Ukoliko se žalba ne uvaži pa mi ostane plaćanje pune kazne vrijedi li pravilo 2/3 nakon presude?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prigovoru možete tražiti da vas sud kazni opomenom, to je pravomoćna kazna koju sudovi izriču za prekršaje lakše naravi osobama koje do sada nisu kažnjavane.

 

Izricanje opomene je ovlast suda koji ju može, ali i ne mora izreći. Na tu odluku suda više nećete imati pravo žalbe.

 

E sad, platiti pola ili priznat, pokajat se, pa se nadati opomeni zavisi od suda (može a i ne mora), pa ostaje i mogučnost pune kazne+troškovi..

 

2/3 mislim da vrijede samo za OPN, ali bih volio da me netko ispravi ako griješim..

Ja bih iskreno (znam da u današnje vrijeme i toliko treba imat) platio pola i zaboravio, a prigovor pisao, tražio oprost ili smanjenje za neke veće iznose prekršaja..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija