Jump to content

Trudnicko bolovanje


Nana23

Preporučene objave

Poštovani,

ne znam jeli postoji vec tema o ovome, jer sam prvi puta ovdje, ali ja sam otvorila novu, pa ako mi mozete pomoci.

U radnom odnosu sam od 13.01.14 neprekidno, ostala sam trudna, pa bih trebala ici na trudnicko bolovanje, jer posao koji radim je fizicki dosta tezak. Zanima me jeli trudnicko bolovanje ulazi u radni staz i imam li pravo na punu naknadu tj. onih 4250kn, jer mi je placa veca od toga. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Bok!!

Pitanje - na ugovoru sam na određeno (do povratka djelatnice s porodiljnog dopusta, a to je početak 2. mjesea).Radni staž - 1. god. pripravnik i 2 mjeseca zamjene, zatim nezaposlena 3 mjeseca i sad već 1 god i 2 mjeseca zaposlena na određeno.Trenutno sam na komplikacijama i dobivam 4200kn.

Što se događa s mojim statusom kada mi istekne ugovor - nastavljam li dobivati naknadu za bolovanje sve do 28 dana pred porod ili mi prestankom ugovora prestaje i bolovanje i isplaćivanje naknade?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok!!

Pitanje - na ugovoru sam na određeno (do povratka djelatnice s porodiljnog dopusta, a to je početak 2. mjesea).Radni staž - 1. god. pripravnik i 2 mjeseca zamjene, zatim nezaposlena 3 mjeseca i sad već 1 god i 2 mjeseca zaposlena na određeno.Trenutno sam na komplikacijama i dobivam 4200kn.

Što se događa s mojim statusom kada mi istekne ugovor - nastavljam li dobivati naknadu za bolovanje sve do 28 dana pred porod ili mi prestankom ugovora prestaje i bolovanje i isplaćivanje naknade?

Vaš status nema veze sa prestakom radnog odnosa pa čete naknadu dobivati sukladno Zakonu o rodiljskim i roditeljskim potporama (a odredbe Zakona o radu samo djelomično nadopunjuju spomenuti Zakon) do isteka Vašeg prava sukladno odredbama tog Zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš status nema veze sa prestakom radnog odnosa pa čete naknadu dobivati sukladno Zakonu o rodiljskim i roditeljskim potporama (a odredbe Zakona o radu samo djelomično nadopunjuju spomenuti Zakon) do isteka Vašeg prava sukladno odredbama tog Zakona.

 

 

Hi hi opet ništa ne razumim..Znači li to da nastavljam dobivati naknadu bez obzira što mi je istekao ugovor - sve do 28 dana pred porod...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija