Jump to content

Nefinanciranje djece


Jelena12

Preporučene objave

Suprug se nedavno iselio, zahtjev za razvod je podnesen. Ostavio nas je sa preko 30 000kn dugova, djeci odbija dati i kune, a pronašli smo potvrde da novce uplaćiva drugim ženama. Jednon dijete je maloljetno, drugo punoljetno, redovan student. Bivši suprug ima i puno ovrha na računu. Molim savjet, postoji li način da ga prisilim da financira vlastitu djecu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zatrazila jesam uzdrzavanje preko Centra ali su mi rekli ce se to rijesit kad se rijesi rastava.Mene zanima dok je proces rastave u tijeku kako mogu dobivat za dijecu novce od njega jer moja plata nam nije dovoljnna za zivot.On je zaposlen ima vecu platu od mene a posao je i ostavio mi hrpu racuna pa me zanima dok traje taj proces rastave a ne znam ni koliko to traje kako sebi i djeci osigurat zivot.S njim sam naravno pricala ali on kaze da ga ne zanima kako cemo zivit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On kao roditelj ima dužnosti prema djetetu bez obzira što još nije stigla presuda, znači on je dužan uzdržavati dijete, posjećivati i ima druge dužnosti prema djetetu, ako se on više puta ogluši na takve dužnosti možete policiji i/ili Državnom odvjetništvu podnjeti kaznenu prijavu zbog povrede djetetovih prava tj. Grubog zanemarivanja dužnosti podizanja i odgoja djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

S obzirom da se zakon (ponovno) mijenjao, moj zahtjev za razvod braka, onaj koji sam podnijela na Centru za socijalnu skrb, je propao. Sad treba podnijeti novi, a ja stvarno nisam upućena u te sudske zakone. Namjerno je izazvao otkaz s posla, sada je nezaposlen, ali ima invalidski dodatak i naravno, pomoć sa Zavoda za zapošljavanje. Usput rečeno, na uvjetnoj je kazni. Prijeti meni i djeci da će nas izbaciti iz stana, već više od mjesec dana ni kune od njega nismo vidjeli. Kome da se obratim za pomoć? Dugovi se i dalje gomilaju, starije dijete je moralo prekinut studiranje i traži posao, maloljetno se još školuje, a moja plata je jednostavno nedovoljna za pokrit osnovne troškove života. Kome se obratiti da mi pomogne da on shvati da ima dužnosti prema ovoj djeci, i da tu istu djecu prestane maltretirati prijetnjama i pozivima (piše lijepe poruke jer je valjda svjestan da se to može iskoristiti kao dokaz, a kad ih zove onda ih vrijeđa i prijeti im). Molim vas pomozite, očajna sam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da se zakon (ponovno) mijenjao, moj zahtjev za razvod braka, onaj koji sam podnijela na Centru za socijalnu skrb, je propao. Sad treba podnijeti novi, a ja stvarno nisam upućena u te sudske zakone. Namjerno je izazvao otkaz s posla, sada je nezaposlen, ali ima invalidski dodatak i naravno, pomoć sa Zavoda za zapošljavanje. Usput rečeno, na uvjetnoj je kazni. Prijeti meni i djeci da će nas izbaciti iz stana, već više od mjesec dana ni kune od njega nismo vidjeli. Kome da se obratim za pomoć? Dugovi se i dalje gomilaju, starije dijete je moralo prekinut studiranje i traži posao, maloljetno se još školuje, a moja plata je jednostavno nedovoljna za pokrit osnovne troškove života. Kome se obratiti da mi pomogne da on shvati da ima dužnosti prema ovoj djeci, i da tu istu djecu prestane maltretirati prijetnjama i pozivima (piše lijepe poruke jer je valjda svjestan da se to može iskoristiti kao dokaz, a kad ih zove onda ih vrijeđa i prijeti im). Molim vas pomozite, očajna sam.

 

nije vam lako

nikome od vas, ni vama ni djeci a ni suprugu

 

ali vidim da vam nije jasna vas situacija gdje se sve raspalo

 

preporucam vam da se ne uzdate kako ce vam suprug rijesiti nagomilane dugove i osigurati novce za normalan zivot u nekom brzom roku

 

to vam je poprilicno sigurno, jer svi ti postupci dugo traju, barem godinu dvije, a "papirnata" pobjeda jako malo znaci ako se nema odakle naplatiti

 

nisu to "njegovi" dugovi od 30000 kako vi to predstavljate nego su nastali u braku

 

kuca-stan u kojoj zivite ima svoga vlasnika(e) ali to niste napisali, a bitno je kako ce se stvari razvijati

 

te ovrhe nisu na "njegovom" racunu nego mogu i dohvatiti svu imovinu, tako i onu koje ste suvlasnici a mislite da je vasa

 

ono sto vama hitno i bez ikakve odgode treba je crisis management

dakle trebate prepoznati da ste u nevolji, a ne to poricaiti i zavaravati se da bi vam suprug to mogao isfinacirati ali eto ne zeli

 

i nije namjerno izgubio posao da vama napakosti

nego je izgubio posao.

 

i pise im lijepe poruke jer ih voli

 

i uzruja se jer ste uvjerili i sebe i okolinu, i clanove foruma da je on taj neki sto eto ne zeli finacirati

 

stoga preselite se mali i jeftini stan i stedite gdje god moze i pokrijte s onim sto imate

ako imate neku imovinu a da nije pod ovrhama, prodajte je i zatvorite sve dugove

 

i volite se i zivite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija