Jump to content

Dječji doplatak - imamo li pravo?


zoranos

Preporučene objave

Troje nas je u kućanstvu.

Mislio sam da nemamo pravo na doplatak, jer ja sam u 2014. dobijao 3600kn, a supruga je dobijala porodiljnu naknadu od HZZ-a 1600kn sve do listopada 2014. U listopadu se vratila na burzu rada, nezaposlena je i dalje i nema više nikakva primanja. Od listopada dakle mi zadovoljavamo uvjete za doplatak, no zbunjuje me što se traže naša primanja iz cijele 2014.

Tu zapravo više ne razumijem da li imamo sada pravo ili ne na doplatak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzimaju se u obračun sva vaša primanja iz prošle godine.

 

Morate sami izračunati koliki je bio iznos.

 

Cenzus po članu obitelji za 2014. godinu je bio 1.663,00 kn, dakle, ako ako vas je troje iznos za 12 mjeseci (cijelu prošlu kalendarsku godinu) ne smije biti veći od 59868,00 kuna.

 

Ali, možete se raspitati i na šalteru HZMO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li u taj iznos ulazi i isplata životnog osiguranja ili stambene štednje u 2014.?

 

Ne znam ali nekako mi je nelogično da se gleda cijela 2014. a da se ne uzima u obzir trenutno promijenjeno stanje (supruga više nema primanja). U suprotnom slučaju, kada bi se supruga zaposlila a mi bi primali doplatak, bili bi čak i novčano kažnjeni ako ne prijavimo tu promjenu koja znači i gubitak prava na doplatak ... ali ne znam, to ne mogu shvatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija