Jump to content

legalizacija "nepostojecog" motora


beglerbegluk

Preporučene objave

Želio bih registrirati zamijenjeni motor iz automobila..problem je taj sto sam taj motor(agregat ili blok) dobio od daljnjeg rođaka koji tvrdi da taj motor nema nikakvih papira...neznam odakle mu taj motor a nemam niti jedan papir za njega.mene zanima dali na bloku ili getribi piše serijski broj cime se može ući u trag u kojem je automobilu bio ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Želio bih registrirati zamijenjeni motor iz automobila..problem je taj sto sam taj motor(agregat ili blok) dobio od daljnjeg rođaka koji tvrdi da taj motor nema nikakvih papira...neznam odakle mu taj motor a nemam niti jedan papir za njega.mene zanima dali na bloku ili getribi piše serijski broj cime se može ući u trag u kojem je automobilu bio ?

 

Prošeći do MUp-a na šalter za registracije motornih vozila i sve će ti biti jasno.

 

U MUPu- imaju evidenciju.............

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadam se da imaju upisan serijski broj tog motora negdje inace nema atesta a ni registracije

 

Poštovani, kao što vam je Bovu već napisao, automobilski motor se već odavno u RH smatra rezervnim (izmjenljivim) djelom, tako da se više ne vodi u prometnoj knjižici niti se provjerava broj pri teh pregledu, pa tako ako stavljate motor identične kubikaže i snage ne treba vam ni atest..osim u slučaju da stavljate "jaći" motor ili prebacujete u vozilo umjesto benzinskog, dizelski..ili obratno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako je dobro provjeriti u evidencijama MUP-a da se uvjerite da po oznakama da motor nije potražni. Što se tiče preinake vozila s orginalnim dijelovima prouivođača (OEM motor u ovom slučaju), to morate obaviti u ovlaštenom servisu za tu marku vozila. Nakon toga, potrebno je pristupiti ispitivanju vozila. Za sve ovo možete se informirati u Centru vozila Hrvatske. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Daklem, ja se moram opet nadovezati..ako mjenjate motor u vašem vozilu za polovni identične kubikaže i snage, ne trebate nikakav atest ni popratne papire..doslovno ga možete zamjeniti kod kuće u garaži i to je to..jedino što je bitno da oznaka starog motora i stavljenog odgovaraju ( npr. u audiju je jedna od oznaka AGR ili u VW također jedna od oznaka PF, a ona vam je na bloku motora ili na naljepnici kod rez.kotaća gdje je i oznaka boje itd)..Ovakav će te odgovor sigurno dobiti i u CVH u odjelu za ispitivanje..

..naravno da bi za vaše mirno spavanje, bilo dobro čisto provjeriti da motor nije "vruč"..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se, ali bitno je napomenuti da to vrijedi u slučaju iste zapremine motora i pogonskog goriva. U svim drugim situacijama mora ići na atest. Dakle, ako ste zamjenili motor istih karakteristika kao i stari sve je ok sto se tiče tehničkog, a što se tiče policije-provjerite da nije od babe Vange :)

 

Poštovani, naravno..i to sve rečeno u postu 8, pa je, bez uvrede, post 9 pomalo zbunjujuć :)..

..dakle ponavljam, post 10 garantirano relevantan, pogotovo s toga što mi nije bilo teško nazvati CVH i dobiti isti odgovor..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija