Jump to content

Naplata jamca-platca od dužnika prije isteka kredita


Spleecho

Preporučene objave

Dakle, ukratko, nakon što dužnik banci ne isplaćuje rate kredita (iako je u mogućnosti), banka se naplati od jamca-platca.

1. Koliko sam se uspio informirati, jamac-platac može tužiti dužnika nakon isteka kredita i potražiti od njega isplatu rata koje je platio uz kamatu.

2. Isto tako, čuo sam da je moguće da jamac-platac i prije isteka kredita (koji, btw, ističe 2021. godine) ima pravo tražiti od dužnika da mu vrati novac.

 

Zanima me samo osvrt na tvrdnju 1 i 2, odnosno da li su točne i u kojoj mjeri.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju na raspolaganju Vam stoje sve pravne mjere (sudska tužba) koje možete pokrenuti protiv dužnika bilo za dio isplaćenih rata ili nakon konačne otplate duga. Iako nije jasno zašto dužnik ako je u mogućnosti ne otplaćuje kredit. Da li dužnik ima kakva stalna novčana primanja? Možete pokrenuti tužbu nakon nekoliko plaćenih rata ali svako pokretanje tužbe za dio iznosa će Vam poruzročiti troškove. Pokušajte dogovorno vidjeti s dužnikom što se dešava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dužnik ima stalna novčana primanja, a zašto ne uplaćuje rate, to ni ja ne znam.

Isto tako, ne znam ni zašto banka prvo ne ovrši njega, jer, kad je u pitanju odnos vjerovnika, dužnika i jamca-platca, banka navodno bira koga će prvog ovršiti.

A dogovorno riješiti...mislim da u ovom slučaju nije moguće.

Za sad kupim uplatnice za rate koje plaćamo umjesto njega, pa ako ništa, 2021. kad kredit bude zatvoren, poslat ću mu oveće pismo s potraživanjima.

 

Ako znate, molim vas da mi odgovorite, ako je dužnik prebacio svoju imovinu na rodbinu i u biti ima samo plaću, postoji li mogućnost naplatiti se od njih?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dužnik ima stalna novčana primanja, a zašto ne uplaćuje rate, to ni ja ne znam.

Isto tako, ne znam ni zašto banka prvo ne ovrši njega, jer, kad je u pitanju odnos vjerovnika, dužnika i jamca-platca, banka navodno bira koga će prvog ovršiti.

A dogovorno riješiti...mislim da u ovom slučaju nije moguće.

Za sad kupim uplatnice za rate koje plaćamo umjesto njega, pa ako ništa, 2021. kad kredit bude zatvoren, poslat ću mu oveće pismo s potraživanjima.

 

Ako znate, molim vas da mi odgovorite, ako je dužnik prebacio svoju imovinu na rodbinu i u biti ima samo plaću, postoji li mogućnost naplatiti se od njih?

 

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/77606-Kako-se-naplatiti-kao-jamac?p=665860#post665860

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postupite kako mislite da je najbolje i najpametnije za Vas. Ukoliko ste sigurni da se sada možete naplatiti iz dužnikovih novčanih sredstava krenite s tužbom ili tužbama odmah jer pitanje je kakva će situacija biti kasnije, a sve troškove će ionako morati platiti dužnik.

Ukoliko je darovao nekretninu-e obitelji možete osporavati taj ugovor u roku od 3 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja dobio regresnu tužbu i sada kako stvari stoje ne mogu ni neku stvar obrisati jer je papir tvrd.

Banka je na nekretnini dužnika već pokrenula ovrhu, na mirovini dužnika koji je usput na samrti je već na onoj 1/3 dopuštenoj za ovrhu sjela opet banka.

Po presudi imam 10 godina za naplatu kako mi je objašnjeno pa možda.

Koliko vidim iz moga slučaja treba hitno djelovati jer ja sam čekao da isplatim cijeli dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija