Jump to content

joint


anton887

Preporučene objave

molim za savjet...bilo nas je troje u grupi i zaustavila nas je policija. kod mene su našli jedan smotuljak jointa , a kod drugog prijatelja dvije i pol tablete ekstazija. Danas sam dobio poziv za prekršajni sud. Međutim, istina je sljedeća jer Vam ovdje doista nemam razloga lagati pa molim za pomoć. Meni su u zapisnik stavili kako su mi pronašli taj joint i još pla tablete ekstazija , a koja je u stvarnosti bila od prijatelja. Njemu su napisali dvije tablete , a meni zaj joint i još te njegove pola tablete. Iz kojeg razloga doista ne znam. Nisu mi je našli niti u đepu niti kod mene. Kad sam im rekao da nemam veze sa tom polovicom tablete, rekli su mi da se žalim. Naravno da su bili drski i bezobrazn. Iako je riječ o jako malenoj količini mislim da onakvo bezobrazno postupanje nije bilo primjereno, kao da su nas uhvatili sa 10 kila kokaina. Samo što nas još nisu istukli.

Ja priznajem svoj joint iz đepa, ali vas molim za savjet kako doista dokazati da to nije polovica ekstazija moja. Još jednom, doista nemam razloga lagati i govorim vam istinu u svrhu pomoći.

 

hvala Vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije svega, hvala vam na odgovoru. Da li svakako mislite da mi sud to neće povjerovati ?

i što bih sve i kako trebao predložiti da se otkloni optužba i ta tih pola tablete?

Znam da neću nešto profitirati, ali to doista nije moje i samo se o tome radi..molim za daljnu pomoć i sugestiju. I da li bi uopće sud uvažio kada bi nakadno prijatelj izjavio u ovom mom odvojenom predmetu od njegovog prizanje da je to njegova polovica tablete?

 

hvala najljpša

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako prijatelj prizna da se radilo o njegovoj polovici tablete, sud će to morati cijeniti na odgovarajući način. E sad, hoće li se tražiti suočenje sa konkretnim policajcem ili ne, to ne bih znao. Vidjet ćete. Bit priče je da to ništa dramatično ne mijenja u optuženju, niti vas niti prijatelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako prijatelj prizna da se radilo o njegovoj polovici tablete, sud će to morati cijeniti na odgovarajući način. E sad, hoće li se tražiti suočenje sa konkretnim policajcem ili ne, to ne bih znao. Vidjet ćete. Bit priče je da to ništa dramatično ne mijenja u optuženju, niti vas niti prijatelja.

 

hvala Vam gman. Prijatelj je već dobio presudu od 1800 kn od čega mu se odbio neki iznos sa osnove zadržavanja. Ako mi možete to malo pojasniti o kakvom zadržavanju bi ovdje bila riječ. Nisu nas odveli u postaju na ispitivanje već je sve odrađeno na licu mjesta u roku 20 minuta. Sastavili zapisnik o oduzimanju predmeta i to je bilo to. Da li mu se moglo to uračunati u zafržavanje ?

 

hvala Vam još jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čim si bio uhićen i priveden, automatski se računa kao da si bio 1 dan u zadržavanju i kazna ti se smanjuje za 300 kuna.

 

hvala Vam drot..samo što ovdje nije bilo privođenja u policijsku postaju nego su na licu mjesta događaja sastavili Zapisnik o oduzimanju predmeta ,malo nas ispitivali pola sata i otišli...Da li se to onda isto smatra zadržavanjem i mogućem smanjenju kazne?

 

Također me zanima da li se isto odnosi i kad te policija uhvati s alkoholom u vožnji i oduzmu dozvolu i narede premještanje vozila na npr. 8 sati.. da li se i u tim slučajevima može pozivati na zadržavanje i evetulno smanjivanje za 300 kn?

 

hvala Vam puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam imao iskustva da sud i to (ovo prvo) računa kao dan zadržavanja, ali ako ste u istoj situaciji i tako je njemu bilo, onda bi trebalo biti i tebi.

 

U drugom slučaju (njih sam imao) nema smanjenja kazne ako se radi samo o vozilu, a ako vodimo i vozača na triježnjenje, onda mu to ulazi i kazna se smanjuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam imao iskustva da sud i to (ovo prvo) računa kao dan zadržavanja, ali ako ste u istoj situaciji i tako je njemu bilo, onda bi trebalo biti i tebi.

 

U drugom slučaju (njih sam imao) nema smanjenja kazne ako se radi samo o vozilu, a ako vodimo i vozača na triježnjenje, onda mu to ulazi i kazna se smanjuje.

 

hvala Vam drot. Onda se očito to smatralo uhićenjem na licu mjesta i neovisno što ga nisu priveli u postaju vjerojatno se automatski smatralo i zasržavanjem pa se utoliko i smanjila kazna za 300kn. Obzirom da nisam vidio presudu, nemam drugog objšnjenja. vakako hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija