Jump to content

zastara duga po tekucem racunu


vrina

Preporučene objave

2008 god.radi nemogucnosti podmirenja duga na tekucem racunu(ostala sam bez posla),ponistena mi je kreditna kartica.U svojim godinama,nisam imala nikakve sanse dobiti drugi posao.Snalazila sam se nekako,prezivljavala.Ove godine imam pravo na penziju.Neki dan nazvala me zena iz neke agencije(nisam zapamtila ime agencije)kaze da njena agencija radi za Zagreb.banku,te da je banka spremna otpisati mi dug (koji je sad nevjerojatni 60 000,00 kn.nikad nisam ni vidjela toliki novac)ako,dodjem u banku sa potvrdom da nisam u penziji i gotovinom od tri tisuce kuna.Zanima me,da li i kako mogu doci do tocnih podataka o svom dugu,i sto je sa zastarom duga.Napominjem da ja nemam nikakvih podataka.Radi situacije u kojoj sam se nasla vrolo sam rijetko bila u svom stanu,tako da se posta vracala posiljaocu.

zahvalna na svakoj pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dug je u zastari ( zastara nastupa nakon 5 godina od dospjeća duga)

nude ti otplatu duga u smiješno malom iznosu da bi priznala dug.

ako priznaš dug(uplatiš 1 kunu na ime duga)prekidaš zastaru i tužbom mogu tražiti isplatu ostatka duga koji je u zastari.

čekaj da ti banka pošalje podatke ili ovrhu. nemoj zvati da nebi nehotice priznala dug (u razgovoru koji mogu snimati, nekim dopisom ili u šali.

ako stigne rješenje za ovrhu piši prigovor. osporavaj u cijelosti dug zbog zastare.

 

možda su ti ranije i poslali rješenje o ovrsi koje nisi primila pa je izvješen na oglasnoj ploći javnog bilježnika. rješenje je postalo pravomoćno (nisi uputila prigovor).

 

http://klinika.pravo.unizg.hr/content/odgoda-obustava-i-zavrsetak-ovrhe

 

pazi šta im kažeđ ili potpisuješ.

ako bude bilo potrebno trebala bi koristiti usluge stručne osobe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija