Jump to content

suvlasništvo


anasb13

Preporučene objave

Poštovani,

 

dijelim kuću sa svojim bratom što znači da svako ima 1/2. Ja tu kuću želim otkupiti, ali on svoj dio ne želi prodati. Uzeo je ključeve od kuće i on smatra da ja nemam nikakva prava. Da li on to smije raditi? Planiram se useliti u svoju polovinu kuće i obnoviti je. Da li ja smijem živjeti u polovici kuće i da li me mora isplatiti taj novac što sam uložila?

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Ja tu kuću želim otkupiti, ali on svoj dio ne želi prodati.

njegova volja,ništa ga ne obvezuje na prodaju.

Uzeo je ključeve od kuće i on smatra da ja nemam nikakva prava.

budući da vam je takvom radnjom oduzeo suposjed,imali ste mogućnost u roku od 30 dana od dana uočenog smetanja zatražiti sudsku zaštitu posjeda ili se u istom roku poslužiti dopuštenom samopomoći.Protekom roka,njegov oduzeti suposjed postaje mirni posjed,što daje učinak gubitka prava posjedovne zaštite,odnosno tad je vaš brat ovlašten da štiti posjed bez obzira što ste suvlasnica.

i da li me mora isplatiti taj novac što sam uložila?

upitno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što zapravo znači da brat ima kuću 'u posjedu'?

Koliko sam razumio, tu kuću nitko ne koristi, i stoji zaključana.

 

Suvlasnik jedne polovine kuće može takav posjed braniti od treće osobe, ali ne i od suvlasnika. Druga bi priča bila da brat živi u toj kući, ili ju bar redovito koristi za neke svoje potrebe.

 

Ima vrlo učinkovita formula za rješavanje ovakvih problema, ali ne znam je li uputno da ju ovdje napišem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija