Jump to content

stan u zajedničkom vlasništvu


zados

Preporučene objave

Molim pomoć. Razvedeni smo dvije godine. U zajedničkom vlasništvu imamo stan kojeg koriste bivša supruga i djeca. Ja sam zbog posla morao odseliti u drugi grad. U međuvremenu bivša supruga promijenila je bravu stana i ne mogu koristiti svoju polovicu nekretnine kada dođem u posjet djeci, nego moram tražiti smještaj po hotelima i snalaziti se na različite načine. Na koji način mogu ostvariti pravo korištenja zajedničkog stana? Bračna stečevina još nije podijeljena. Da li imam pravo zatražiti od bivše neki oblik najamnine? Redovito plaćam alimentaciju koju je sud odredio i nastojim što više boraviti sa djecom. Da li je dužna dati mi kopiju ključa? Kako da uđem u stan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na koji način mogu ostvariti pravo korištenja zajedničkog stana?

 

Tužbom radi predaje stana u suposjed.

 

Da li imam pravo zatražiti od bivše neki oblik najamnine?

 

Ako ne biste živjeli u stanu, imali biste pravo potraživati polovicu najamnine, koja se prosječno ostvaruje za stan takvih gabarita na lokaciji na kojoj se nalazi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pošalji bivšoj prijedlog za sklapanje ugovora o najmu tvog djela stana (preporučeno i sa povratnicom).ako odbije primiti ponudu ili potpisati ugovor možeš tužbom tražiti najam za svoj dio nekretnine od dana kad ga i koristi tj. od dana prestanka zajedničkog života (najviše do 5godina ), uvečano uza uakonske kamate.

 

ako odgovori da tvoj dio nekretnine koriste djeca od suda traži umanjenje alimentacije za iznos najamnine za tvoj dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija