Jump to content

molim savjet kako se obratiti sudu ako je firma otplatila moj kredit


mum

Preporučene objave

Naime, danas sam dobila od suda poziv za očitovanjem jer je moj bivši poslodavac otplatio kredit posojilnici bank-zila u iznosu od 15.ooo,00 eura.

Naime, ne razumijem zašto bi poslodavac otplatio moj kredit (državna firma, više od 500 zaposlenih). Napominjem da je dijelom kredit sa svoje plače otplačivao i moj suprug. Zar zakon ne štiti poslodavce po tom pitanju? Pa nije mi poduzeće bilo jamac! Postoji li neki članak zakona na koji se mogu pozvati jer sam sada nezaposlena!Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne, nije bilo nikakve tužbe. još je i sa plaće bivšeg supruga ustegnuto oko 23.000kuna da bi došla izjava da se obustavlja ovrha na njegovu plaču jer je kredit otplaćen. Sve mi se čini da je to dogovor između advokata. Nema tužbe, nevjerovatno ali istinito!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!

Vi se morate interesirati ,tko je Vaš dug platio ,jer postoji mogućnost da je Vaš vjerovnik prodao Vaš dug agenciji za utjerivanje dugova .U tom slučaju ako ste dužnik trebate platiti

dug ili dogovoriti se sa sadašnjim vjerovnikom o načinu plaćanja.Biti će dobro da novi vjerovnik nije neka kamatarska tvrtka.

Trebate provjeriti svu dokumentaciju na temelju koje ste bili terećeni ,vidjeti mogućnost zastare .Nemojtebiti neaktivni ,nitko neće u Vaše ime platiti Vaš dug u to budite sigurni.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

interesantno je da se mene kao dužnika ni jednom nije pozvalo na dogovor, jamac je otplaćivao kredit, moj bivši suprug, a firma, odnosno, odvjetnici između sebe su se nagodili da firma otplati kredit koji i jeste bio u fazi otplaćivanja. Da stvar bude interesantnija, radi se o posojilnici bank zila koja nikad nikoga nije tužila. Po toj logici, svaka firma bi onda otplačivala dug svojih zaposlenika, ljudi bi onda vračali svojim firmama! S time da nigdje nije prikazan iznos od 24.000,00kuna koje su oduzete s plaće mog bivšeg supruga!!!!Pa po kojem zakonu? Zar me nisu trebali pozvati kad su tako nešto dogovarali????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 161.ZOO

(1) Obvezu može ispuniti ne samo dužnik nego i treća osoba.

(2) Vjerovnik je dužan primiti ispunjenje od svake osobe koja ima neki pravni interes da obveza budeispunjena, čak i kad se dužnik protivi tom ispunjenju.

(3) Vjerovnik je dužan primiti ispunjenje od treće osobe ako je dužnik s tim suglasan, osim kad prema ugovoru ili naravi obveze ovu treba ispuniti dužnik osobno.

(4) Vjerovnik može primiti ispunjenje od treće osobe bez dužnikova znanja, pa i u slučaju kad ga je dužnik obavijestio da ne pristaje da treći ispuni njegovu obvezu.

(5) Ali ako mu je dužnik ponudio da sam ispuni odmah svoju obvezu, vjerovnik ne može primiti ispunjenje od treće osobe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa zar odvjetnici kad su dogovarali isplatu nisu imali obvezu pozvati i mene na razgovor, ipak se je ustega vršila od strane jamca, gotovo 3 godine! Bez ikakvih izračuna kamata, bez da su uzeli u obzir uplatu koja je već sjela na račun kreditne kuće!!!! Pitam se gdje je onda otišlo 23.000,00kuna! Firma u kojoj sam radila je financirana iz državnog proračuna, neprofitna je potpuno, inetersantno je da i drugim ljudima koji imaju kredite a nisu ih u mogučnosti vračati, nisu otplatili kredit! Mislim da je to svjesna prevara, dogovor između odvjetnika, Žerjav i Dorić!!!

 

Ažurirano

 

mene sad tuži bivši poslodavac za povrat jer su oni platili kredit, bez ikakve sudske presude!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa zar odvjetnici kad su dogovarali isplatu nisu imali obvezu pozvati i mene na razgovor, ipak se je ustega vršila od strane jamca, gotovo 3 godine! Bez ikakvih izračuna kamata, bez da su uzeli u obzir uplatu koja je već sjela na račun kreditne kuće!!!! Pitam se gdje je onda otišlo 23.000,00kuna! Firma u kojoj sam radila je financirana iz državnog proračuna, neprofitna je potpuno, inetersantno je da i drugim ljudima koji imaju kredite a nisu ih u mogučnosti vračati, nisu otplatili kredit! Mislim da je to svjesna prevara, dogovor između odvjetnika, Žerjav i Dorić!!!

 

Ažurirano

 

mene sad tuži bivši poslodavac za povrat jer su oni platili kredit, bez ikakve sudske presude!!!

Ne znam da li ste uočili linkove u mom prethodnoim postu, izgleda da se radi o opasnim igračima.

Možda vi imate nekretninu na nekoj interesantnoj lokaciji?!

 

Probajte na više strana pogledati i skupiti informacije... Društvo Potrošač, udruga Veronika Vere (pismo)

kako biste saznali što očekivati...

 

Ovo sa prosljeđivanjem dugova je izgleda legalno.

 

 

Na Legalisu ima nešto slično iz 2010, nije ZILA, već POSOJILNICA BANK XXXX (editirao moderator)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija