Jump to content

Školske informacije


Aladina

Preporučene objave

Dobra večer.Molim vas savjet ,pomoć. Radi se o tome da moj bivši suprug na školske informacije stalno dovodi svoju novu partnericu iako se dijete(13 g) jasno izjasnilo da to ne želi.Pokušala sam razgovarati s njime no bilo je bezuspješno. Razrednica je u prvom razgovoru rekla da nova partnerica nema pravo biti prisutna ( što mi je i logično) da bi drugi puta rekla da smije ukoliko je u pratnji oca djeteta.Sama nisam uspjela "iskopati" odgovor pa me zanima da li je to u nekom pravilniku zakonom regulirano ?Logično bi bilo da samo roditelji imaju to pravo i da bi se trebala poštivati želja djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je razrednica dužna poštivati želju djeteta s obzirom da zna cijelu situaciju ? Ovo što ste rekli znači da ako nema nikakvog propisa, s obzirom da se bivši ne želi urazumiti onda će biti po njegovom i na štetu djeteta ? Strašno mi je to da nema načina da se negativni utjecaj treće strane ne može zaustaviti jer sam nažalost već naučila da pred zakonom naš "predmet" činimo samo ja,bivši i naša djeca. Sve ostalo je igra živaca i čekanja da djeca narastu da bi se neke stvari riješile. Hvala Vam na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobra večer.Molim vas savjet ,pomoć. Radi se o tome da moj bivši suprug na školske informacije stalno dovodi svoju novu partnericu iako se dijete(13 g) jasno izjasnilo da to ne želi.Pokušala sam razgovarati s njime no bilo je bezuspješno. Razrednica je u prvom razgovoru rekla da nova partnerica nema pravo biti prisutna ( što mi je i logično) da bi drugi puta rekla da smije ukoliko je u pratnji oca djeteta.Sama nisam uspjela "iskopati" odgovor pa me zanima da li je to u nekom pravilniku zakonom regulirano ?Logično bi bilo da samo roditelji imaju to pravo i da bi se trebala poštivati želja djeteta.

 

 

Postoji li kakav dobar razlog zašto nova očeva partnerica ne bi upoznala djecu svog partnera, osim što ju vi očito ne trpite?

Imate li kakvih saznanja da ona negativno utiče na dijete? Ako da, onda to jasno izložite i argumentirajte u CZSS.

Ako ne, onda zatomite svoj negativan stav. Jer bi socijalne službe takav vaš stav trebale tumačiti kao negativan utjecaj na odgoj djece.

 

Isto vrijedi i za odnos djece prema možebitnom vašem novom partneru.

 

 

Jedan sličan slučaj nedavno je završio i u novinama.

Isto se majka protivila da u školu dolazi očeva partnerica. Učiteljice i CZSS isprva su se žestoko postavile u korist majke, ali su dobile 'ribanac' iz ministarstva nakon što se otac požalio.

 

Dakle - ako imate dokaz da 'maćeha' loše djeluje na dijete, onda je vaš stav opravdan. Ako ne, onda je to maliciozno ponašanje, i protivno interesu djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji i druga strana priče - ako ovakvo ponašanje oca doista smeta kći (dakle ne majku), ima li smisla forsirati takvo ponašanje protiv volje djeteta? To će biti samo kontraproduktivno i obiti će se u glavu kroz ponašanje kćeri u budućnosti.

 

Ovakve situacije moraju se riješiti kroz razgovor, ne forsiranjem bilo jedne bilo druge opcije. Vrijeme je ključni faktor da se prihvate promjene, koje su teško prihvatljive.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

da li zaista vašoj kćeri toliko smeta odlazak na informacije?

zamislite da otac mijenja partnerice, a nema samo jednu stalnu. što bi tek onda rekli? da na informacije svaki puta dođe druga žena? dakle, od goreg uvijek postoji još gore. ("gore" mislim u smislu vašeg viđenja situacije). uostalom ona neće tako brzo trčati u školu kada vidi osmijeh na vašem licu (kao da vas nije briga) jer joj odlazak (ako ne ide od srca i iskrene brige za dijete) neće biti takav IZAZOV :)

možda bi bilo dobro da predložite da odu i na roditeljski sastanak i eto vama prilike za kavu s frendicom koju sigurno niste dugo popili radi svih obaveza kojima ste pretrpani. zanima me kako bi reagirali na takav vaš postupak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija