Jump to content

Borba


amy.amy1989

Preporučene objave

Pozdrav,

nadam se da cete mi moci pomoci vezano za moj problem.

Dali postoji mogucnost prebijana ovrha jer strana koja je ovrsila mene je meni sudskom odlukom troduplo duzna meni, medutim ja kada sam dobila odluku nisam htjela provesti ovrhu jer mi je bilo zao osobe ( radi se o obiteljskom problemu koje se vodi na sudu više od 7 godina i sad se zavrsio).

Medutim sada bih htjela pokrenuti tu ovrhu i sada gdje god krenem nemam odgovor na pitanje koje me interesira, jer FINA nikada nije cula za takav slucaj.

 

Znaci moja pitanja su:

Dali se ovrhe mogu prebijati, ako je vidljivo iz dokumenata (moje pravomocne presude iz 2010 godine, te sam podigla frisku klauzulu o pravomocnosti) da je osoba meni duzna 100 000 kn + kamate od 2006 godine, a on je mene ovrsio na 27 000 kn?!?

 

Zahvalna na buducim odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

Medutim sada bih htjela pokrenuti tu ovrhu i sada gdje god krenem nemam odgovor na pitanje koje me interesira, jer FINA nikada nije cula za takav slucaj.

 

u nadležni sud (premamjestu prebivališta ovršenika) i podnijeti prijedlog za ovrhu temeljem ovršne isprave.

prijedlog bi trebo biti sastavljen od strane stručne osobe.

predhodno pismeno pozovi dužnika da plati dug (pismeno preporučeni i sa povratnicom).

 

 

pravomoćna presuda je iz 2010. dakle po starom Ovršnom zakonu.

 

http://www.udruga-korporativnih-pravnika.hr/dld/KORPORATIVNI%20%20PRAVNICI%20-%20OBRASCI%20-%20%20OVRHA.pdf ovrha na nekretninu

 

http://www.legalis.hr/forum/downloads.php?do=file&id=520

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa zasto da budem pod ovrhom kad je osoba meni dužna duplo vise, a nagodbu smo predlagali ali osoba pokusava izmusti sto vise novaca s moje strane jer on nema za biber koliko ovrha ima, ili dali mogu protuovrhu napraviti?

 

ako ne podneseš prijedlog za ovrhu ostatće ti dužan dok ovrha ne zastari.zastara je 10 godina od pravomoćnosti sudske odluke.

 

druga strana koristi svoje pravo. sudska odluka donešena po sadavažećem zakonu pa se vrši izravna naplata preko fine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali postoje velike razlike u naplati potrazivanja izmedu novog i starog zakona?

 

i uredno me se salje na finu da podnesem zahtjev za naplatom potrazivanja

 

Normalno da Vas šalju u FINU da odnesete ovrhu na naplatu jer se tamo i nosi. No prije na temelju ovršne isprave (pravomoćne presude) morate podnesti prijedlog za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija