Jump to content

Posebni staž


penzić?

Preporučene objave

Proveo sam dvije godine i deset mjeseci radeći u tvrtki mog brata koji je obolio od multipleks skleroze. Ja sam preuzeo mjesto direktora, tvrtka je financijski loše stajala tako da nisam uspjevao namaknuti novac za plaću,unatoč tome radio sam bez plaće vjerujući da ću plaće i doprinose rješiti kad se popravi financijska situacija.Od 01.07.2015 godine trebao sam u mirovinu (41 god staža)kontaktirao sam reeferenta mirovinskog i on mi je rekao da mi neće priznati dvije godine i deset mjeseci za koje nisu plaćani doprinosi.Što zakon kaže u ovakvim situacijama može li mi se to vrijeme priznati u poseban staž i kakva je sudska praksa ukoliko mirovinsko ustraje da mi to ne prizna prvostupanjskim i drugostupanjskim rješenjem.

S poštovanjem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao sto vam je naveo kolega sivko, zakon je tu vrlo jasan ili cete uplatiti doprinose za te dvije godine i 10 mjeseci pa otici u starosnu mirovinu po osnovi dugogodisnjeg osiguranja ili ce vam priznati dosada uplaceni staz pa cete otici u prijevremenu starosnu mirovinu uz penalizaciju.

A dug za doprinose vas i dalje tiska a kamata raste, s tim da ce jednog dana doci i do ovrhe po osnovi dugova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao sto vam je naveo kolega sivko, zakon je tu vrlo jasan ili cete uplatiti doprinose za te dvije godine i 10 mjeseci pa otici u starosnu mirovinu po osnovi dugogodisnjeg osiguranja ili ce vam priznati dosada uplaceni staz pa cete otici u prijevremenu starosnu mirovinu uz penalizaciju.

A dug za doprinose vas i dalje tiska a kamata raste, s tim da ce jednog dana doci i do ovrhe po osnovi dugova.

 

 

Poštovani "mali čovjek"678651 i " sivko"

Zakon je tu jasan ali mi nije jasno kako su mene promovirali iz osiguranika u obveznika plaćanja doprinosa,napisali ste da dug raste i kamate i da će jednog dana doći na naplatu odnosno ovrhu(mislio sam da se ti i takvi dugovi odnose na obveznika plaćanja doprinosa bilo to tvrtka ili fizička osoba ako je u pitanju obrtnik).Bio sam direktor u toj tvrtki(ne prorok) i odgovoran sam za poslovanje tvrtke, nitko unaprijed ne može znati dali će pozitivno poslovati pa tako ni ja nisam mogao znati dali će biti dovoljno prihoda za plaće i druge troškove,radio sam u dobroj vjeri.Ako je to tako kako ste napisali osjećam se prevarenim i dovedenim u zabludu od strane zakona,iz osiguranika sam prebačen u obveznika plaćanja doprinosa,većinu tog vremena sam mogao biti plaćen na birou,potrošio sam ušteđevinu jer nisam dobivao plaću ,ne priznaje mi se u staž taj period i na kraju bi trebao biti ovršen za taj iznos,e pa ako je i od države previše je!!!

Zahvaljujem se na odgovoru!

Pozdrav!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čl.36 st.8 kaže "..Osiguranik iz članka 26. ovoga Zakona, " a čl.26 kaže "Osiguranicima iz članaka 10. do 13., članka 15., članka 16. i članka 18. stavaka 1. do 3. ovoga Zakona a čl.12 kaže "Obvezno su osigurani članovi uprave i izvršni direktori trgovačkih društava.." što će značit netko će platitit neuplaćeno a vama se neuplaćeni dio neće uračunat kako je rekao i djelatnik HZMO-a.

Nepoznavanje zakona ne oslobađa odgovornosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija