Jump to content

neprilagođena brzina uvjetima na cesti


Poki 02

Preporučene objave

Trebam savjet.Radim kao poštar na mopedu i prije 4 mjeseca sam pao sa mopeda i zadobio prijelom kosti u stopalu.Cesta bez snijega i leda osim na dijelu gdje pada sjena sa stambenog objekta(uhvatila se tanka kora leda).Pri brzini ne večoj od 20km/h motor se zanosi na ledu,padam,lomim nogu.Dobijam kaznu za neprilagođenu brzinu uvjetima na cesti(2500kn).Žalio sam se i došlo do suca za prekršaje koji kaže ili mi može ublažiti kaznu ili mogu zatražiti prometno vještačenje koje košta 2000kn.Ako me proglase krivm za prekršaj ne mogu dobiti 100% bolovanje,a sudac kaže da nema uvjeta za oslobađanje od krivice jer kao što policija tvrdi nisam prilagodio brzinu.Koliko sam trebao voziti da ne budem kriv???Dali da tražim prometno vještačenje,koliko mi to može pomoći?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pad se dogodio u 10.40h,a policija izlazi na očevid u 12.07h.U međuvremenu sunce prolazi stambeni objekat,nema više sjene,a led se otopio pošto je to bila tanka površinska kora leda na samo jednom djelu ceste gdje je padala sjena.Motor sam morao maknuti jer je bio na sred ceste.Slikaju cestu i utvrđuju činjenično stanje koje zatiču u 12.07h da je kolnik mokar i klizav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ati ne možeš dokazat da je bio zaleđen u 10.40 sati.

 

Vještačenje potkrijepljeno meteorološkim izvještajem za taj dan moglo bi to dokazati.

Ako je kolnik bio zaleđen samo na tom mjestu, to je onda sasvim izvjesno krivnja cestara.

 

Inače je ta formulacija 'nije prilagodio brzinu vožnje uvjetima na cesti' uistinu besmislena kada se radi o brzinama manjim od 30 ili 40 km/h. Ako je otvarač teme uistinu vozio 20 km/h, pa koliko je sporije trebao voziti? Što da je vozio 10 km/h ? Isto bi mu to pisalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vještačenje potkrijepljeno meteorološkim izvještajem za taj dan moglo bi to dokazati.

Ako je kolnik bio zaleđen samo na tom mjestu, to je onda sasvim izvjesno krivnja cestara.

što bi vještačili,par kvadrata leda koje nitko nije vidio?

 

Da je policija vidjela led onda sigurno ovako ni to neće proći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sudac i policajac koji je bio na uviđaju uopče ne osporavaju da je bio led na cesti,ali kažu da cestari nisu krivi jer ne mogu oni ići od kuće do kuće pa bacati sol gdje pada sjena,nego sam ja koji tamo prolazim svaki dan trebao predvidjeti s obzirom na vremenske uvjete da bi mogao biti led na cesti,a na moje pitanje koja bi bila optimalna brzina kojom sam trebao voziti po njihovom (jer stvarno nisam vozio više od 20km/h,a dozvoljeno je 50 km/h) njihov odgovor je bio ako treba i sići sa motora i gurati ga.Kakav apsurd,kao da su mi rekli nikada nečeš dobiti ovaj sud,ne trudi se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policajac ne zna da li je bio led jer ga nije ni vidio nakon tolika vremena,da je došao odmah prijava ide cestarima ili komunalcima (zavisno tko je dužan održavat cestu) pa neka onda oni objašnjavaju da li su mogli stići ili nisu.Mogli su predpostavit da će ga bit jednako kao i ti.

Da si se prije javio (po dobivanju PN-a) nešto bi izkemijali a ovako nemaš više pravo žalbe a i dao si izjavu sucu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sudac i policajac koji je bio na uviđaju uopče ne osporavaju da je bio led na cesti,ali kažu da cestari nisu krivi jer ne mogu oni ići od kuće do kuće pa bacati sol gdje pada sjena,nego sam ja koji tamo prolazim svaki dan trebao predvidjeti s obzirom na vremenske uvjete da bi mogao biti led na cesti,

Ovo nije točno.

Cestari moraju tretirati cestu sredstvima protiv zaleđivanja kada se očekuje stvaranje leda na cesti. Ravnaju se prema meteorološkim izvještajima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija