Jump to content

Naplata stanarine


mihaelsk

Preporučene objave

Prije nekih dvije godine sam se odselio iz stana, ostale su dvije stanarine za platit,koje su po riječima stanodavca bile uračunate u moje ulaganje u stan, jer se mijenjalo pločice u kupaoni i sanitarija, znači bio bi oslobođen toga. Da bi mi došao poziv za sud za privatnu tužbu tog bivšeg stanodavca da mu dugujem 50000 kuna, na osnovu ne znam čega. Imao sam prijavljeno prebivalište tamo, nije dozvoljavao da plaćam sam račune nego je on donosio kopije računa kad bi plaćao stanarinu, tako da neam pojma na osnovu čega tuži i još toliki iznos. Zvao sam ga da pitam u čem je stvar i on je rekao da su to dvije stanarine od 1200 kn plus kamate, ja naravno nemam račune od radova u stanu jer sam radio sam. Zanima me što činiti? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na tužbu obvezno odgovori u zakonskom roko (po uputi).

osporavaj potraživanja. 1200,00x2=2.400,00 x12%2god.= 50.000,00kuna ????

2.400,00kuna x12%/g= 288,00 kuna x2g =576,00kuna+2.400,00 =2976,00kuna.

možda potražuje 5.000,00 kuna. dobro pogledaj tužbu.

 

navedi dogovor za prijeboj ulaganja -stanarina.

posjeduješ račune za materijal. traži izvođenje dokaza vještačenjem za rad.

 

obzirom na navedenu svotu smatram da bi trebao koristiti uslugu odvjetnika. na raspravi traži trošak . ako dobiješspor trošak će ti biti vračen (sudska pristojba, trošak odvjetnika).

 

po navedenom ispada da 3,5 godina nisi plaćo stanarinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pogledao sad još jednom piše gore 50000 kuna neki odvjetniči ured koji ga zastupa..ma to je poziv za glavnu raspravu, tako da ponijet ću račune od materijala tamo..s tim da me nije želio prijavit niti neki ugovor da imam jer na to ide porez..pa smo samo izjavu u policiji dali da živim tamo..

 

Ažurirano

 

 

obzirom na navedenu svotu smatram da bi trebao koristiti uslugu odvjetnika. na raspravi traži trošak . ako dobiješspor trošak će ti biti vračen (sudska pristojba, trošak odvjetnika).

zaboravio napomenut da u razgovoru mi prijeti da je to kazneno djelo i da ako me osude idem u zatvor?! Sve mi to nema logike..račune od materijala nosim na sud u svakom slučaju
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ažurirano

 

zaboravio napomenut da u razgovoru mi prijeti da je to kazneno djelo i da ako me osude idem u zatvor?! Sve mi to nema logike..račune od materijala nosim na sud u svakom slučaju

 

šta je kazneno djelo??? neplaćanje stanarine ?

neplaćanje poreza može biti kazneno djelo ako porezna za to dozna.

http://www.racunovodstvo-porezi.hr/sites/default/files/casopisprivitak/ripup14-04-098.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

šta je kazneno djelo???

neplaćanje poreza može biti kazneno djelo ako porezna za to dozna.

http://www.racunovodstvo-porezi.hr/sites/default/files/casopisprivitak/ripup14-04-098.pdf

Po svemu sudeći čovjek skače sam sebi u usta..prvo nije nas htio prijavit kao podstanare nakon toga takav iznos..sutra idem do odvjetnika nekog prošetat i vidjet..hvala bovu puno..samo si mi razjasnio neke stvari

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaboravio napomenut da u razgovoru mi prijeti da je to kazneno djelo i da ako me osude idem u zatvor?!

 

Lijepo poručite ovom odvjetničkom uredu da ukoliko vas prijave za kazneno djelo, da ćete vi njih prijaviti za kazneno djelo lažnog prijavljivanja kaznenog djela. Ovo su psihološke fore, koje ne prolaze ni u dječjem vrtiću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija