Jump to content

Poziv na pripremno ročište


RenatoZG

Preporučene objave

Pozdrav..

Problem je slijedeći. Dobio sam prijedlog za ovrhu od Inkaso HR d.O.o., na taj prijedlog sam se žalio i sud ga je stavio izvan snage u cijelosti.

Prijedlog za ovrhu sam dobio 15.07.2013. a rješenje da je izvan snage od suda sam dobio 06.03.2015.

Mene sad zanima dali se ja mogu pozvati na zastaru pošto je prijedlog za ovrhu stavljen izvan snage a od gore navedenih datuma do datuma je prošlo više od godinu dana ??

Jer nakon tjedan dana što sam dobio rješenje da je prijedlog za ovrhu izvan snage sam dobio poziv za pripremno ročište u sudu u rijeci RADI: Osiguranja prisilnim zanivanjem založnog prava na nekretnini.... A ja u svojem vlasništvu nemam niti jednu nekretninu, a ni pokretninu niti išta slično..

 

Zanima me što da napravim na sudu i dali se mogu pozvati na zastaru ?

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na raspravi traži ugovor o otkupu duga (ako ga nisi dobio)ali traži i uplatnicu koja potvrđeje da su doisata otkupili dug (i patili). uplatnicu bi trebali dostaviti odmah uz tužbu.

ako nema uplatnice osporavaj ugovor. izjavi da je ugovor fiktivan (prividana)dakle ništav.

ako nema uplatnice tužba bi trebala biti odbijena.

 

nisi iznio nikakve podatke za zastaru. na zastaru si se trebao pozvari u prigovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Međutim, zastara se prekida sa svakom radnjom vjerovnika poduzetom pred sudom ili drugim nadležnim tijelom radi utvrđivanja, osiguranja ili ostvarenja tražbine (čl. 241 ZOO-a).

 

Ovakav prekid zastare neće biti uzet u obzir ako se tužba/prijedlog za ovrhu povuče, bude odbačen ili odbijen, ili ovršna isprava bude stavljena izvan snage.

 

Nasao sam gdje pise...

 

Aha hvala..

Ali tada zastara nije nastupala..

Ali negdje sam procitao da ako je sud stavio izvan snage ovrhu da se to ubraja u vrijeme zastare ili tako nesto.. Ne mogu naci gdje sam to procitao...

Jer meni je ovrha tj prijedlog bio 2013. God a sud ju je pobio na temelju mojeg prigovora tek u trecem mj ove godine..

Do tada ja nista sa suda niti od ikoga nisam dobio..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija