Jump to content

dar za dijete


wolficaa_8

Preporučene objave

Član sam sindikata rsrh gdje sam uzela pozajmicu , u međuvremenu sam otišla na porodiljski,i nisu mi mogli uzimati s plaće.Kad sam rodila dobila sam dar za dijete od 1 000 kn koji su mi uzeli za pozajmicu ,da li su imali pravo da mi uzmu jer to je dar za dijete.Što nisu takve isplate izuzete od ovrhe jer ovo što su mi napravili je u stvari jedna vrsta ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

wolficaa_8,

nitko Vam ne odgovara?! A kaj da Vam odgovori?

Bez ikakove namjere da Vam moraliziram;

Ja ne znam jesu li ,ili nisu smjeli usegnuti Vam dar za dijete?! Mislim,nisu ili ne bi trebali: ali, niste li se Vi trebali sjetiti :da se "od pozajmica" pomažu i Vaši potrebiti ini kolege?!.. pa da ste mjesečno uplačivali rate onoga što ste posudili...bilo bi to pravo,zar ne? I Vašeg pitanja nebi bilo, kao ni ovog lošeg osjećaja da Vas je netko zakinuo.

Ima jedan vic o Štefu z Klanjca i njegovom prijatelju Francu kaj se vrnul z Švabije, prikladan za Vašu zgodu... ali nije ovdje mjesto za viceve. To bumo u Caffeu.LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

wiolfica_8,

ali znate li d od 1 200 000 cca zaposlenih u Lijepoj Našoj,vi spadate u onih 300-400 000 "povlaštenih" koji imaju moućnost dobiti pozajimicu sindikata. Mislim da to morate cijeniti.

Sad bismo mogli: od nemila do nedraga,ali nećemo.

Vidite što piše u peravilniku,kol.ugovoru i što kaže sindikat pa tao i postupite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

povlaštenih a znate da ja svih ovih godina plaćam članstvo koje i nije tako malo i zato praktično ne dobivamo niš osim te pozajmice koju sam do sada uvijek uredno plaćala dok je bilo drugih koji su bili itekako dužni i opet dobivali, a nama koji smo uvijek plaćali na vrijeme nije bilo lako da uopće dobijemo tu pozajmicu a kamoli što drugo i onda kad ih se pita za pomoć nitko ni ne želi odgovoriti prema tome da mogli bismo o tome razglabati od mila do nedraga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

povlaštenih a znate da ja svih ovih godina plaćam članstvo koje i nije tako malo i zato praktično ne dobivamo niš osim te pozajmice koju sam do sada uvijek uredno plaćala dok je bilo drugih koji su bili itekako dužni i opet dobivali, a nama koji smo uvijek plaćali na vrijeme nije bilo lako da uopće dobijemo tu pozajmicu a kamoli što drugo i onda kad ih se pita za pomoć nitko ni ne želi odgovoriti prema tome da mogli bismo o tome razglabati od mila do nedraga.

Wolficaa_....

Je to ide po onoj :“ ko je bliže vatri,bolje se grije“. Te pozajmice ostvaruju se na Vašim dobrovoljnim uplatama inisu regulirane kakovim propisom,pogotovo ne Zakona o radu,pa onda ima prostora za malverzacije svake vrsti. Sječam se još u Jugi bila je „kasa uzajamne pomoći“. Neki su svako malo dizali perje,neki drugi ,ni malo. No svakako,ono kaj ste zeli morate i vrnuti. Na ovaj ili onaj način. E sad,je li njihov način bio korektan. Nije. No bute preživeli iako ostaje „gorak okus“ ...ipak je to bio dar za dijete.

Vidite da sam „ja učiteljica“,ukinul bi ja te sve te benificije iz kolektivnjaka, ili ih dal svima. Nije dobro da neki radnici uživaju neke povlastuice ,a drugi tih povlastica nemeju. Ili svi ili nitko. Ali nisam „ućiteljica“,pa je tak,kak je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija