Jump to content

nakon smrti supruga


monikasm

Preporučene objave

postovani.moj suprug ima puno kreditnih dugovanja i minusa na racunma i kreditnim karticama.od imovine ili bilo cega vrijednog nema nista posebno vrijedno.zanima me sto se sasvim tim dugovima dogada nakon njegove nenadane smrti,dali ja njegova supruga i maloljetno djete to moramo vracati ako se odreknemo na ostavinskoj nasljedstva?!hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postovani.moj suprug ima puno kreditnih dugovanja i minusa na racunma i kreditnim karticama.od imovine ili bilo cega vrijednog nema nista posebno vrijedno.zanima me sto se sasvim tim dugovima dogada nakon njegove nenadane smrti,dali ja njegova supruga i maloljetno djete to moramo vracati ako se odreknemo na ostavinskoj nasljedstva?!hvala...

 

ako nema imovine koju se može nasoljediti zašto bi pokretali ostavinsku.

ostavinska rasprava košta. ko pokreče ostavinsku neka plaća i trošak.

 

maloljetna djeca imaju zakonsko pravo na obiteljsku mirovinu. mirovin nije nasljedstvo nego pravo. bratite se nadležnom HZMO.

 

banke će na vas vršiti pritisak da platite dug. dug nemojte priznati. ako priznate dug dužni ste ga i platiti. uputite ih da u sudskom postupku traže naplatu duga .

 

nasljednici plaćaju dugove ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

 

na čega je utrošio novac od kredita ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako nema imovine koju se može nasoljediti zašto bi pokretali ostavinsku.

ostavinska rasprava košta. ko pokreče ostavinsku neka plaća i trošak.

 

maloljetna djeca imaju zakonsko pravo na obiteljsku mirovinu. mirovin nije nasljedstvo nego pravo. bratite se nadležnom HZMO.

 

banke će na vas vršiti pritisak da platite dug. dug nemojte priznati. ako priznate dug dužni ste ga i platiti. uputite ih da u sudskom postupku traže naplatu duga .

 

nasljednici plaćaju dugove ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

 

na čega je utrošio novac od kredita ?

posto je moje djete sad maloljetno dali ja mogu i u njegovo ime rec da se odricemo da nebi sva ta dugovanja jednog dana dosla na teret djetetetu kad postane odraslo?trosio je bzv i od svega nema nista osim velikih dugova.

 

Ažurirano

 

posto je moje djete sad maloljetno dali ja mogu i u njegovo ime rec da se odricemo da nebi sva ta dugovanja jednog dana dosla na teret djetetetu kad postane odraslo?trosio je bzv i od svega nema nista osim velikih dugova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija