Jump to content

Naknada štete za oštećeni auto


NJD

Preporučene objave

Štovani,

 

na uskoj cesti prilikom mimoizlaženja vozilo koje mi je dolazilo u susret je sletilo u kanal i razbilo se o most, zbog toga što je vozač bio pod utjecajem alkohola i vozio prebrzo. Moj auto nije oštećen jer je imao dosta mjesta za mimoilaženje.

Policija nije pozvana, međutim dotični vozač me zamolio da mu pomognem oko popravka auta, tj. dam dio novca. Pošto se radi o rođaku naših susjeda s kojima bismo htjeli ostati u dobrim odnosima, odlučili smo mu dati 2 tisuće kuna bespovratno.

 

Moja ideja je bila da napišemo potvrdu ili izjavu da je on te novce primio u svrhu popravka auta i da više nikakve naknadne novčane iznose ili stvari neće tražiti od mene, uz potpis svjedoka i ovjeru kod bilježnika.

 

Da li to ima smisla? Tj što možemo još poduzeti da se on ne sjeti i ne traži još dodatno nekakve novce?

 

Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vozilo koje mi je dolazilo u susret je sletilo u kanal i razbilo se o most, zbog toga što je vozač bio pod utjecajem alkohola i vozio prebrzo.

...

Policija nije pozvana, međutim dotični vozač me zamolio da mu pomognem oko popravka auta, tj. dam dio novca. Pošto se radi o rođaku naših susjeda s kojima bismo htjeli ostati u dobrim odnosima, odlučili smo mu dati 2 tisuće kuna bespovratno.

 

Jednom kretenu koji vozi pijan i divlja po cesti dat ćete novac da popravi auto i sutra unesreći nekoga na cesti - da se ne bi zamjerili susjedima?

 

Tu kod mene ('pobjegao' sam iz Zagreba u mirniju okolicu) često se događa da auti skliznu u jarak. Nekad se to po skliskoj cesti ili ledu dogodi i najsavjesnijem vozaču, ali češće su to pijanci po noći. I onda ih svi mi koji imamo traktore (i ja ga imam, za košenje trave jer sam 'veleposjednik') izvlačimo iz jarka. Ali prošle zime sam rekao - ne više. Ako se radi o vozaču koji nije pijan (ili bar nije očito pijan , nemam 'dregera' - ok, izvlačim ga. Ako je pijan ili vidim da je divljao - nema šanse. Takve više ne izvlačim, i nagovorio sam susjede da ih više ne izvlačimo. Neka ga policija nađe i kazni.

Ne želim da takav nakon što ga izvučem unesreći nekoga. Možda i moju djecu.

Prošle jeseni pijani kreten u divljoj vožnji razbio je auto na susjedovom mostu preko jarka, razvalio onaj plavi hidrant ispred moje kuće i završio u ogradi drugog susjeda. Da takvom kretenu pomažem? Mjesec dana nakon toga, jedan drugi pijani kreten usmrtio je ženu koja se po noći vraćala od susjeda na osvijetljenoj cesti.

 

 

Ne pomažite pijanim kretenima. Oni ubijaju ljude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na osnovu čega da traži?Nije trebao ništa ni dobit.

 

Na osnovu ničega,jer moj auto njega nije ni okrznuo niti mu napravio štetu, a on nije zvao policiju.

 

No da si ga skinem s kičme jer inače postoji opasnost da će se idući put namjerno u mene zaletit, dat ću mu lovu.

 

Ono što me zanima s kojim dokumentom da to izvedem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

No da si ga skinem s kičme jer inače postoji opasnost da će se idući put namjerno u mene zaletit, dat ću mu lovu.

 

Dat ćeš mu lovu, pa misliš da te slijedeći puta neće tražiti više?

Koji si ti naivac.

Umjesto toga lijepo mu reci neka bude sretan da nisi zvao policiju, i nek te ne gnjavi jer kad ga drugi puta bilo gdje vidiš pijanog odmah ćeš ih zvati.

 

Ja nisam nikakav čistunac, i ne mislim da neki građanin sa strane treba zvati muriju svaki puta kad je netko popio koju više - ako je dotični vozač još priseban i ide se polako odvesti kući. Ali ako je pijani idiot koji ide dalje divljati po cesti, treba zvati policiju.

Svi mi previše smo tolerantni prema takvim idiotima. Svi smo mi sukrivci ako smo takvoga mogli spriječiti, a on je unesrećio nekog na cesti.

 

 

Ono što me zanima s kojim dokumentom da to izvedem.

 

Ti na pravnom forumu tražiš savjet da pomogneš opasnom vozaču da ponovo sjedne u auto i vozi?

 

Da li znaš da se sada npr. u Britaniji podižu optužnice protiv ljudi koji su dozvolili takvim pijancima da voze kući nakon što su im bili u gostima?

 

E, od mene savjet dobit nećeš, a (da oprostiš na izrazu) ako hoćeš biti bedak, budi to za svoj račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na osnovu ničega,jer moj auto njega nije ni okrznuo niti mu napravio štetu, a on nije zvao policiju.

 

No da si ga skinem s kičme jer inače postoji opasnost da će se idući put namjerno u mene zaletit, dat ću mu lovu.

 

Ono što me zanima s kojim dokumentom da to izvedem.

 

Baš lijepo od vas no prilično...

No, kako god..napravite Izjavu u kojoj nevedete da dotičnom darujete novac u dobroj volji kao pomoć pri popravku automobila i da izjava služi kao dokaz da je novac primio i ovjeriti potpise obojice kod JB.

Sam događaj ne bih spominjao, jer bi vam tek onda uz nekog nadobudnog odvjetnika mogao zagorčati život, nešto u stilu "takovom izjavom ste ga se pokušali riješiti prešutno priznajući krivicu za događaj" pa se sjetiti da je popravak koštao puno više.

 

By the way, ja bih mu dao šipak, ne bih ga skidao s kičme nego je malo poravnao..ali to je moje mišljenje jer, baj d wej, takav vozać je neki dan sa 1,5promil i 90kmh u naselju "sašio" prijateljevo dijete (bogu hvala bez većih posljedica). Vozać nije imao ozlijeda dok se nije pojavio prijatelj "ak me razmete".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na osnovu ničega,jer moj auto njega nije ni okrznuo niti mu napravio štetu, a on nije zvao policiju.

 

No da si ga skinem s kičme jer inače postoji opasnost da će se idući put namjerno u mene zaletit, dat ću mu lovu.

 

Ono što me zanima s kojim dokumentom da to izvedem.

Ako je na osnovu ničega nema ni davanja love.

 

Ako udari zvat policiju i gotovo.

 

S nijednim jer ga nitko živ neće ni ovjerit.A i što bi pisalo,dajem lovu da me drugi put ne udari a ako to napravi dužan mi je vratit lovu?

 

Svašta vidio i doživio ali ovo je vrhunski fenomen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Moja ideja je bila da napišemo potvrdu ili izjavu da je on te novce primio u svrhu popravka auta i da više nikakve naknadne novčane iznose ili stvari neće tražiti od mene, .

 

pazi šta radiš!

ako mu isplatiš novac za popravak auta priznao si krivnju.

može tražiti potpunu naknadu štete.

iskusan lisac! ili ima dobrog savjetnika. nije mu to prvi put. neka od familije posudi novac za popravak auta.

ili bolje da ga ne popravlja. neće voziti pijan i nekome nanijeti štetu.

 

ako baš želiš ukopaj se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Premješteno u odgovarajući podforum.

 

Sa svoje strane mogu dodati samo da s takvim ljudima ne bih imao nikakva posla, na stranu neke "prijetnje" narušivanjem dobrosusjedskih odnosa. Pravi susjed, nema kaj. Uostalom, tko kaže da će stati na tome? Hoćete mu i dalje isplaćivati svaki put kada vas zatraži novac?

 

Plus ovo što Bovu piše, ovo je moguće "navlakuša", a kasnije se vadite kako znate. Nemojte reći da niste upozoreni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija