Jump to content

dokazne radnje


limac

Preporučene objave

Zanima me na koji način osumnjičenik može predložiti dokazne radnje drž.odvjetniku da li pismeno ili da ode tamo na razgovor?Osumnjičenik je pušten iz istražnog zatvora i dobio je pouku o pravima gdje piše da sve dok traje istraga on može predlagati dokazne radnje. Molim pomoć, što da činimo?Odvjetnika nemamo.Razrješili su dužnosti odvjetnika po sluzbenoj duznosti,a za drugog mi nemamo novaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da je istraga tek započela prije nekoliko dana ,recite mi, molim vas, koliko vremena imamo da pošaljem prijedlog za provođenje dokaznih radnji? Znam da trebaju ispitati oko 10 svjedoka, trebaju dobiti nalaze medicinskih vještaka i ne znam sto jos....Pa otprilike ako možete reci?

I zanima me možemo li navesti vise dokaznih radnji koje predlažemo i da li u to može spadati npr. da istraže jesu li i žrtve prekršajno ili kazneno osuđene za slične stvari sto bi govorilo o njihovoj osobnosti i sklonosti da provociraju i započinju..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da je istraga tek započela prije nekoliko dana ,recite mi, molim vas, koliko vremena imamo da pošaljem prijedlog za provođenje dokaznih radnji? Znam da trebaju ispitati oko 10 svjedoka, trebaju dobiti nalaze medicinskih vještaka i ne znam sto jos....Pa otprilike ako možete reci?

 

Tako dugo dok traje istraga, što je nemoguće za precizirati vremenski, no prema napisanome potrajat će. Čim prije, tim bolje.

 

I zanima me možemo li navesti vise dokaznih radnji koje predlažemo i da li u to može spadati npr. da istraže jesu li i žrtve prekršajno ili kazneno osuđene za slične stvari sto bi govorilo o njihovoj osobnosti i sklonosti da provociraju i započinju..

 

Možete predlagati dokaznih radnji koliko god hoćete, ali ovo što ste ovdje istaknuli načelno DORH neće zanimati previše. No predložiti možete, ako ne upali, ostaje vam sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bolja vam je opcija sada, po mom mišljenju.

 

No, da vas malo ispravim - ne radi se o branitelju po službenoj dužnosti, već branitelju na teret proračunskih sredstava. Vama se možda ne čini, ali razlika je velika.

 

Zahtjev adresirate državnom odvjetniku, uz prilog dokumentacije, koja se tiče vaše imovine (i vaše obitelji).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U principu, razlike nema. A svaki odvjetnik je svijet za sebe, no nažalost, u velikom broju slučajeva to jeste tako kako vi navodite. Razlog? Slabo plaćeno + sa debelim zakašnjenjem.

 

Branitelja vam, ukoliko vam ga DO odobri, postavlja rješenjem predsjednik suda. Na to rješenje nema prava žalbe, koga dobijete - dobijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Branitelja u svakom slučaju morate imati ako se mislite sporazumijevati sa državnim odvjetnikom oko priznanja krivnje i oko kazne. Ako ga u tom trenutku nemate, državni odvjetnik će zatražiti da vam se postavi. Ali bez branitelja ćete teško inicirati bilo kakve dokazne radnje koje bi provodilo državno tijelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Situacija je sad ovakva: 14.05. je datum kad je započela istraga, 29.05. je pušten iz istražnog zatvora, 2.06. je datum kad je završena istraga.Za jednog svjedoka znamo da nije ispitan jer nije ni dobio poziv. A navedeno je 12 svjedoka pa smo mislili da će istraga duze trajati. S obzirom na gore navedeno može li to mozda značiti da optuznice nece ni biti i da u mozda zaključili kako nije kriv za to što ga optuzuju?

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad, ako bude optuzen, mozemo li se zaliti što je istraga bila tako kratka i sto nismo stigli podnijeti zahtjev za dokazne radnje. U istraznom zatvoru dobio je pouku o pravima,ali kako je vrlo mlad 22 g. nije znao sto to sve znači,odvjetnik ga nije ni posjetio niti ga uputio u nesto, kad je izasao iz istraznog nakon 4 dana zakljucena je istraga(od toga su 2 dana vikend) pa nismo imali ni vremena nesto poduzeti. Mozemo li se zaliti po tom osnovu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne možete se žaliti s uspjehom, po mom mišljenju. istraga je radnja koju provodi državni odvjetnik po svojoj diskreciji i sukladno zakonu. ipak, on može podnijeti odgovor na optužnicu, u kojem može navesti svoju obranu i dokaze, to može učiniti i nakon potvrđivanja optužnice, tako da ništa nije izgubljeno i ti svjedoci će se saslušati na raspravi pred sudom, ako sud odluči da ih je potrebno saslušati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija