Jump to content

Pravo na besplatno dopunsko zdravstveno osiguranje...


grg4

Preporučene objave

Pozdrav svima uz pitanjce,

 

naime, dvoje poznanika, starijih osoba, zive od mirovine jednog od njih koja iznosi nesto malo vise od 2000kn. dopunsko zdravstveno osiguranje placaju uredno 140kn svaki mjesec (ne znam koliko vec dugo vremena, valjda otkako postoji) a malo prije sam na HZZO web stranici procitao da cenzus iznosi 1.516,32 kn po clanu obitelji.

 

nemaju djece, cijeli zivot zive sami u trosnoj kucici a dopunsko zdravstveno osiguranje placaju dugo vremena, kao i potrebne lijekove. dodao bih jos da je covjek koji je umirovljenik (supruga mu nema nikakva primanja) gotovo potpuno slijep vec vise od deset godina. koliki mu je postotak invalidnosti nije mi poznato.

 

biste li me mogli uputiti kome se obratiti kako bi to dvoje ljudi moglo ostvariti svoje zakonsko pravo te imaju li pravo na povrat onoga sto su dosad uplatili neznajuci za

to svoje pravo? njima tih 140kn mjesecno znaci jako puno.

 

puno hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima uz pitanjce,

 

naime, dvoje poznanika, starijih osoba, zive od mirovine jednog od njih koja iznosi nesto malo vise od 2000kn. dopunsko zdravstveno osiguranje placaju uredno 140kn svaki mjesec (ne znam koliko vec dugo vremena, valjda otkako postoji) a malo prije sam na HZZO web stranici procitao da cenzus iznosi 1.516,32 kn po clanu obitelji.

 

nemaju djece, cijeli zivot zive sami u trosnoj kucici a dopunsko zdravstveno osiguranje placaju dugo vremena, kao i potrebne lijekove. dodao bih jos da je covjek koji je umirovljenik (supruga mu nema nikakva primanja) gotovo potpuno slijep vec vise od deset godina. koliki mu je postotak invalidnosti nije mi poznato.

 

biste li me mogli uputiti kome se obratiti kako bi to dvoje ljudi moglo ostvariti svoje zakonsko pravo te imaju li pravo na povrat onoga sto su dosad uplatili neznajuci za

to svoje pravo? njima tih 140kn mjesecno znaci jako puno.

 

puno hvala na odgovoru.

 

ovdje piše i što sve treba pribaviti i kome i kako se obratiti.

 

LINK

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija