Jump to content

Tužba za rastavu braka i nepravomoćne presude


tbrez@

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Dobio sam tužbu za rastavu braka u kojoj su vjerojatno u svrhu dokaza uvrštene nepravomoćne presude protiv mene, od kojih je jedna poništena, druga vračena na ponovno suđenje u drugom stupnju, dok je kod treće u tijeku odgovor na moju žalbu.

 

Tu tužbu je pisao odvjetnički ured, pa mi nije jasno, kako bi si dopustili nešto takvo s obzirom na moja ustavna prava prema čl.28, u postupku/tužbi za rastavu u kojoj je dovoljno za ostvarenje cilja(rastave) koristiti šprancu i uobičajene fraze poput nepremostivih razlika u karakteru i sl.

Naravno da ću na ročištu sudu dostaviti dokaze o nepravomočnosti, ali me zanima može li se na koji način sankcionirati takvo kršenje mojih ustavnih prava.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da ću na ročištu sudu dostaviti dokaze o nepravomočnosti, ali me zanima može li se na koji način sankcionirati takvo kršenje mojih ustavnih prava.

koga da sankionira,budući da vaša prava

uopće nisu kršena.

Član7.ZPP

Stranke su dužne iznijeti činjenice na kojima temelje svoje zahtjeve i predložiti dokaze kojima se utvrđuju te činjenice.

Član219.ZPP

Svaka stranka dužna je iznijeti činjenice i predložiti dokaze na kojima temelji svoj zahtjev ili kojim pobija navode i dokaze protivnika.

Član220.ZPP

Dokazivanje obuhvaća sve činjenice koje su važneza donošenje odluke.

Sud odlučuje o tome koje će od predloženih dokaza izvesti radi utvrđivanja odlučnih činjenica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz navod da činjenica kako vi niste pravomoćno osuđeni u prekršajnom/kaznenom postupku (?), tj. nek i budete oslobođeni u sva tri postupka, dakle da nije bilo kaznenih djela/prekršaja, ne znači automatizmom da vaši odnosi nisu trajno narušeni. Samo govori u prilog tome, a to će u postupku i utvrditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok,shvačam.

A na čemu onda temeljiti obranu?

Može se utvrditi da su odnosi trenutno narušeni, ali tko i kako može utvrditi da će ostati narušeni?

Kako onda pokušati smanjiti štetu?

Jasno mi je da ako se netko želi razvesti, to će mu biti omogučeno.

Kako odugovlačiti postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ocito u vasim odnosima sa uskoro bivsom suprugom nesto ne stima. Ne bih htio nesto krivo pretpostavljati ali ocito ste u konfliktnom razvodu vezano ili za skrbnistvo nad djecom ili vezano za imovinu pa je vasa uskoro bivsa i njezini odvjetnici odlucila iskoristiti saznanja stecena kroz brak o vasim pravnim problemima da steknu odredjenu prednost. Niste naveli o kakvim se postupcima radi. Sud nece isto gledati na prekrsajne postupke tipa prekoracenje brzine ili na eventualne kaznene postupke pokrenute protiv vas....Buduci da nijedna presuda nije pravomocna vi ste sluzbeno cisti ali steta je vec napravljena samim time sta je to spomenuto.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

 

Dobio sam tužbu za rastavu braka u kojoj su vjerojatno u svrhu dokaza uvrštene nepravomoćne presude protiv mene, od kojih je jedna poništena, druga vračena na ponovno suđenje u drugom stupnju, dok je kod treće u tijeku odgovor na moju žalbu.

 

Tu tužbu je pisao odvjetnički ured, pa mi nije jasno, kako bi si dopustili nešto takvo s obzirom na moja ustavna prava prema čl.28, u postupku/tužbi za rastavu u kojoj je dovoljno za ostvarenje cilja(rastave) koristiti šprancu i uobičajene fraze poput nepremostivih razlika u karakteru i sl.

Naravno da ću na ročištu sudu dostaviti dokaze o nepravomočnosti, ali me zanima može li se na koji način sankcionirati takvo kršenje mojih ustavnih prava.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

 

nažalost, do kršenja vaših ustavnih prava nije došlo ni iz razloga što se presude (pa i nepravomoćne, prvostupanjske) objavljuju javno, pa bi obiteljski sud (kao i bilo tko drugi) teoretski do njih mogao doći i bez posredstva suprotne strane.

 

međutim, iako ih je suprotna strana predala u spis, obiteljski sud će zasigurno cijeniti i tu činjenicu da se ne radi o pravomoćnim presudama, bez brige (veći je problem što su te nepravomoćne presude indicija o vašem postupanju).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto, danas sam bio na prvoj raspavi, jučer mi je otkazao odvjetnik zbog bolesti u obitelji, pa sam došao sam. U tužbi je pisalo da donesem sve dokaze koje mislim predočiti sudu. Donio sam ih,ali samo jedan primjerak za sud.Pretpstavljao sam da bi trebalo i za suprotnu stranu, ali jednostavno nisam imao vremena kopirati, a osim toga trebalo je i za CZSS, za koji nisam ni znao da će biti prisutni, jer se nisu nigdje spominjali.

I dok ja predajem dokaze sutkinji po redu, oname upozorida sam trebao pripremiti kopije za sve strane.Ja izjavljujem da ću kopirati i poslati im poštom. Pošto je pregledala sutkinja prvi dokaz, daje ga supruginoj odvjetnici na uvid. Onaga uzima i mobitelom fotografira. Sutkinja to vidi, ali ne reagira. Ja upozoravam sutkinju što odvjetnica radi, da fotografira, sutkinja odgovara daje to nebitno i radi uštede. A odvjetnica odgovara da je ionako to već vidjela. Konkretno je rijeć o oslobađajućoj presudi. Dakle to je bilo s ciljem i u svrhu da me se jednostavno inkriminira. Jednostavno žalosno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.....jučer mi je otkazao odvjetnik zbog bolesti u obitelji, pa sam došao sam.

 

....., oname upozorida sam trebao pripremiti kopije za sve strane.Ja izjavljujem da ću kopirati i poslati im poštom.

 

Pošto je pregledala sutkinja prvi dokaz, daje ga supruginoj odvjetnici na uvid.

 

Onaga uzima i mobitelom fotografira. Sutkinja to vidi, ali ne reagira.

Ja upozoravam sutkinju što odvjetnica radi, da fotografira, sutkinja odgovara daje to nebitno i radi uštede.

Jednostavno žalosno...

 

novoga odvjetnika uzmite, vidim da niste vicni raspravama pa ce vam se dogoditi da da vam kasnjie kazu da je kasno da ste mogli ovo ili ono a niste pa je sad prekasno

 

Na zalost to vam je tako, morate znati trkove od zanata. Mogli ste traziti odgodu, mogli ste se protiviti u zapisnik na primjer.

 

To sto niste znali, to sto niste kopirali to nije vas problem, to je nekvalte nasih sudova koji svoju nesposobnost prebacuju na stranke, ponasaju se tako da ugode sebi a prema strankam nemaju nikakvog postovanja.

 

Ako nemate znanja ili ideja to ne znaci da se trebate fokusrati na nebitne stvari, pa dali ste na sud, neka kopira tko hoce i neka slika. Da suprotna strana znala ali koriste protiv vas sve sto mogu i ocito su uspjeli jer se gubite u tim nebitnim stvarima a svoj interes niti ne razumjete.

Nemate ideje kakav je to postupak, i koji su moguci ishodi.

 

Ako mislite ostati sto duze u braku iz nekog razloga odgodit presudu o razvodu to je moguce ako mozda postoji nesto cime bi mogli dobiti na vremenu, potreba za nekim vjestacenjem ili slicno.

Ako cete se samo cuditi svemu brzo ce vas isprasiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidim da niste vicni raspravama

 

Nije da nisam vičan raspravama, nego nisam pravnik. Posao mi je riješavati probleme između podređenih ili između podređenih i stranaka, koje su večinom političari i umišljeni biznismani. Samo što tamo znam pravila igre i kolikogdje smijem ići.

No ovdje se mogu voditi samo s onim što pročitam u zakonima, što često i ne protumačim dobro. Pa ne studira se pravo tako dugo,a da ga ja naučim za godinu dana.

 

Da, tražio sam da se ponašanje odvjetnice stavi u zapisnik. Zapravo rekao samda "zahtijevam", na što mi je sutkinja rekla da nemam pravo zahtijevati.Pa sam rekao da ju "molim", rekla je da jeto već bolje, ali da neće to učiniti.

 

Ne, ne čudim se tome, vidio sam puno gorih stvari, vjerujte. Možda i napišem memoare kad se razvedem, mogli bi se dobro prodavati :buljoki:.

 

No međutim, kad su osječaji, osobne stvari i dobrobit djece u pitanju, provrije krv da čovjek uzme pravdu u svoje ruke. Kad osjeti koliko je nemocan, koliko je istina danas nebitna, a svi drugi oko tebe mogu raditi što im se prohtije....Jednostavno ti dođe da i ti igraš po takvim pravilima. A poštenje i pravednost u tebi ti ne daju, jer bi time izgubio svoju bit, kao da pljuješ sam na sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija