Jump to content

Državni stručni ispit- hzz ( savjetnik za zapošljavanje)


MalaMara

Preporučene objave

Ja sam bila jučer. Učila sam po skripti koja ima 195 stranica. Ona je i više nego dovoljna za prolaz.

Učila sam mjesec i pol dana s tim da sam se ovaj zadnji tjedan ubijala od učenja. A stalno sam imala osjećaj da ništa ne znam.

Ispitivači su bili ok, moraš znati ali ne tlače ako se zabuniš ili blokiraš. Pomognu ti ali nekog znanja moraš imati. Cura koja je odgovarala samnom ( EU, ZUP, ZUS I UREDSKO POSLOVANJE ) nije baš učila i to se točno vidi. Pokušavala je svojim riječima objašnjavati pojmove ali kad to nije baš gradivo koje ti možeš objasniti a da ga barem nisi malo proučio. Tako da je pala.

Puno sam se živcirala što možda nije trebalo, jer stvarno nije strašno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Bila sam i položila! Radila sam poslove savjetnice, stručni suradnik u ispostavi. VSS-pravo. Posebni dio se sastoji od pisanog dijela na kom ima 5 pitanja i doslovce se prepisuje iz Zakon o posredovanju. Na usmenom isto dovoljan zakon s tim da se mora nešto znat.Ne znam dal si na mjerama radila ili gdje, uglavnom meni za ovo područje bilo dovoljno Zakon o posredovanju pročitati par puta.

p.s. ne znam jesi li upoznata ,ali osobe koje su bile na sor u Zavodu same plaćaju troškove ispita (500 kn) pa kasnije se šalje na Zavod kopija uplatnice i rješenje o položenom ispitu pa oni refundiraju novce.:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bila sam i položila! Radila sam poslove savjetnice, stručni suradnik u ispostavi. VSS-pravo. Posebni dio se sastoji od pisanog dijela na kom ima 5 pitanja i doslovce se prepisuje iz Zakon o posredovanju. Na usmenom isto dovoljan zakon s tim da se mora nešto znat.Ne znam dal si na mjerama radila ili gdje, uglavnom meni za ovo područje bilo dovoljno Zakon o posredovanju pročitati par puta.

p.s. ne znam jesi li upoznata ,ali osobe koje su bile na sor u Zavodu same plaćaju troškove ispita (500 kn) pa kasnije se šalje na Zavod kopija uplatnice i rješenje o položenom ispitu pa oni refundiraju novce.:namiguje:

 

Ja sam radila u posredovanju, VSS ekonomij a. Da li mozes napisati ako se sjecas pitanja koja si imala na pismenom/usmenom u posebnom djelu...ako nije problem :)

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pismeni: tko je nezaposlena osoba, što uključuje aktivno traženje posla, kada se osobu briše iz evidencije Zavoda, kada stranac ima pravo na prijavu Zavodu i još jednog se ne sjećam.

Usmeno: kada osoba ima pravo odbiti ponuđeni posao ( sve iz Zakona o tome, dosta je inzistirala na detaljima), kada osoba nema pravo na novčanu naknadu i to ti je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija