Jump to content

Nasilna alimentacija


pal

Preporučene objave

Bivša supruga je pokrenula tajno rastavu braka, dobila je sud bez mogućnošću žalbe, Županijski prihvatio i ustavni sud potvrdio riješenje Općinskog suda. Podnio sam uredu državne uprave za pravnu pomoć za zastupanje koja nije došla u to vrijeme to je bilo 2012. 2014 riješenje je postalo pravomoćno. 2015 kada sam bio u fini rekli su mi za ovrhu i iznosu od 100.000,00 kn, Sudska ovrha nikad nije provedena niti javnobilježnička. U finu je dostavljeno riješenje općinskog suda i fina je provela ovrhu na tekući račun. Bio sam godinu dana na burzi i sada sam 1,5 godinu dana na bolovanju sa primanjima 2500, 00 kn koja su zaštićena. Koja su moja prava da skinem ovrhu. Ja sam invalid i ostat će tako... Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bivša supruga je pokrenula tajno rastavu braka, dobila je sud bez mogućnošću žalbe, Županijski prihvatio i ustavni sud potvrdio riješenje Općinskog suda. Podnio sam uredu državne uprave za pravnu pomoć za zastupanje koja nije došla u to vrijeme to je bilo 2012. 2014 riješenje je postalo pravomoćno. 2015 kada sam bio u fini rekli su mi za ovrhu i iznosu od 100.000,00 kn, Sudska ovrha nikad nije provedena niti javnobilježnička. U finu je dostavljeno riješenje općinskog suda i fina je provela ovrhu na tekući račun. Bio sam godinu dana na burzi i sada sam 1,5 godinu dana na bolovanju sa primanjima 2500, 00 kn koja su zaštićena. Koja su moja prava da skinem ovrhu. Ja sam invalid i ostat će tako... Hvala

 

Kada je supruga pokrenula razvod?

Kako je to došlo do Županijskog i Ustavnog suda?

Kolika je alimentacija, za koliko djece, kakva su tvoja primanja bila sve ovo vrijeme?

Kako to da nisi znao za tu obavezu alimentacije, zašto nisi dobivao opomene?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada je supruga pokrenula razvod? 9 mj. 2012

Kako je to došlo do Županijskog i Ustavnog suda? uputi sam žalbu na presudu Općinskog suda.

Kolika je alimentacija 2.000,oo, za koliko djece 3+1, kakva su tvoja primanja bila sve ovo vrijeme burza rada, prosjek 800,00 kn?

Kako to da nisi znao za tu obavezu alimentacije, zašto nisi dobivao opomene?

nema opomene nikakve ni od koga. na FINI je samo presuda općinskog suda ovrhe nema?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema opomene nikakve ni od koga. na FINI je samo presuda općinskog suda ovrhe nema?

 

?????

fina može izravnom naplatom postupiti tek po pravomoćno rješenju o ovrsi (sud ili javni bilježnik).

fina temeljem sudske odluke o obvezi plaćanja alimentacije nemože skidati novac sa računa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

?????

fina može izravnom naplatom postupiti tek po pravomoćno rješenju o ovrsi (sud ili javni bilježnik).

fina temeljem sudske odluke o obvezi plaćanja alimentacije nemože skidati novac sa računa

 

Za presude donesene od 10. mjeseca 2012. godine, izravna naplata je moguća i na temelju pravomoćne i ovršne presude suda (samo s pribavom klauzule pravomoćnosti), tako da je moguće da nije provedena ovrha pred sudom na temelju presude o razvodu braka.

 

čudnije je to što nije bilo poziva na raspravu, i što je postupak razvoda proveden "tajno".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema opomene nikakve ni od koga. na FINI je samo presuda općinskog suda ovrhe nema?

 

Presuda je u slučaju alimentacije ovršna isprava, kako je objašnjeno.

 

Samo ove brojke su van pameti.

 

9 mj. 2012

alimentacija 2.000,oo, za koliko djece 3+1,

primanja bila sve ovo vrijeme burza rada, prosjek 800,00 kn

- ja sam invalid i ostat će tako

 

 

Taj dug, zajedno sa zateznim kamatama , nikako za to razdoblje uz tu alimentaciju i zatezne kamate ne može biti veći od 70000 kn.

Kao i obično, lihvari su kišne gliste u usporedbi sa državnim institucijama.

 

A ovo da invalidna osoba na burzi dobije 2000 kn alimentacije teško je i komentirati.

 

Što imate od imovine?Kuće, vikendice, apartmane?

Bogate roditelje?

 

Kako je išla podjela imovine nakon braka?

 

Šaljem vam privatnu poruku.

Svakako ju pogledajte!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tužitelj je prije tužbe prenesao zajedničku imovinu na treću osobu!

Sud nije raspravljao o podjeli bračne stečevine to je namjerno preskočio a u to vrijeme radi složenosti parnice zatražio sam pravnu pomoć od ureda državne uprave koju nisam dobio a imao sam pravo. Podstanar sam vrednije imovine nemam. PRESUDA Rujan 2012 Po kojem zakonu pravomoćna presuda postaje i ovršna isprava. Ako tog zakona nema onda ću prijaviti FINU za kazneno djelo državnom odvjetništvu. Ovrha nije nikada ni napisana. Da li se može pokrenuti prijedlog za ponavljanje postupka i koji uvjeti moraju biti ispunjeni? hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tužitelj je prije tužbe prenesao zajedničku imovinu na treću osobu!

Sud nije raspravljao o podjeli bračne stečevine to je namjerno preskočio

 

za podjelu bračne stečevine morate podnijeti tužbeni zahtjev. nema zastare.

to što je suvlasnik na kog je imovina glasila prodao tu imovinu nije razlog za nepodnošenje zahtjeva. stjecanjem bez osnova dužan je isplatiti svotu dobivenu prodajo suvlasništva (uvečano za kamate). za stjecanje bez osnova zastara je 5 godina od prodaje-isplate. ili tražite poništavanje darovnog ugovora.

ali samo za imovinu stečenu u braku i radom (novcem zarađenim za vrijeme trajanja bračne zajedice)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PRESUDA Rujan 2012 Po kojem zakonu pravomoćna presuda postaje i ovršna isprava. Ako tog zakona nema onda ću prijaviti FINU za kazneno djelo državnom odvjetništvu. Ovrha nije nikada ni napisana. Da li se može pokrenuti prijedlog za ponavljanje postupka i koji uvjeti moraju biti ispunjeni? hvala!

 

Čl. 23. Ovršnog zakona - ovršne isprave jesu, između ostaloga: ovršna sudska odluka i ovršna nagodba. Izravna naplata opisana je u čl. 209. Ovršnog zakona, koji je stupio na snagu 15.10.2012. godine.

 

Zakon o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima, Narodne novine br. 112/12, stupio je na snagu 15.10.2012. godine - čl. 3. "osnova za plaćanje" jest ovršna odluka i nagodba domaćeg suda ili upravnog tijela koje glase na ispunjenje određene novčane obveze i imaju potvrdu ovršnosti.

 

Sve je detaljnije pojašnjeno OVDJE

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Detaljnije: Svaki mjesec meni stiže nova ovrha za alimentaciju u visini 2.000,00 kn uz nju treba pripisati i 165 kn Finine taxe i sve to prolazi kroz bubanj zateznih kamata. Ja imam primanja koja su mi zaštićena 100% preko zaštićenog računa računa. Nakon 2 ili 3 godine bit će još 100.000,00 kn meni na tekućem računu. S naslova da nikada nije riješena ovršna isprava od strane javnog bilježnika niti suda. Fina to meni uredno plasira na tekući račun a podloga je tužba koja je podnesena u 9. mjesecu 2012 a pravomoćna u 12 mj. 2014. da li je to zakonito da FINA skida novac odnosno ima namjeru skinuti novac sa tekućeg računa. Kome god sam se obratio svi šute. Ja sam izgubio parnicu jel je žalba kasnila jedan dan odnosno nije kasnila ni jedan jel nisam imao pare da platim preporučenu pošiljku u pošti 10,00 kn....INVALID

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Detaljnije: Svaki mjesec meni stiže nova ovrha za alimentaciju u visini 2.000,00 kn uz nju treba pripisati i 165 kn Finine taxe i sve to prolazi kroz bubanj zateznih kamata. Ja imam primanja koja su mi zaštićena 100% preko zaštićenog računa računa. Nakon 2 ili 3 godine bit će još 100.000,00 kn meni na tekućem računu. S naslova da nikada nije riješena ovršna isprava od strane javnog bilježnika niti suda. Fina to meni uredno plasira na tekući račun a podloga je tužba koja je podnesena u 9. mjesecu 2012 a pravomoćna u 12 mj. 2014. da li je to zakonito da FINA skida novac odnosno ima namjeru skinuti novac sa tekućeg računa. Kome god sam se obratio svi šute. Ja sam izgubio parnicu jel je žalba kasnila jedan dan odnosno nije kasnila ni jedan jel nisam imao pare da platim preporučenu pošiljku u pošti 10,00 kn....INVALID

 

tužba je, kažete, podnesena u rujnu 2012. godine. nemojte miješati tužbu, koja je dokument koji podnosi tužitelj, s presudom, koju donosi sud. presuda je postala pravomoćna u 12. mjesecu 2014. godine, kažete. presuda, a ne tužba, postaje pravomoćna i ovršna, i ona je ovršna isprava, kao što vam je već rečeno. ako je vaša žalba odbačena jer je zakasnila, tada je sudska presuda, po sili zakona, postala pravomoćna i ovršna isprava. stoga su u vašem slučaju sva tijela - sud i FINA, postupali zakonito i u skladu sa svojim ovlastima, a vi sad imate taj problem da se niste informirali na vrijeme, kad je postojala mogućnost da se nešto oko toga napravi.

konačno, vi kao roditelj imate obvezu uzdržavati svoje dijete i o tome nema govora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Detaljnije: Svaki mjesec meni stiže nova ovrha za alimentaciju u visini 2.000,00 kn uz nju treba pripisati i 165 kn Finine taxe i sve to prolazi kroz bubanj zateznih kamata. Ja imam primanja koja su mi zaštićena 100% preko zaštićenog računa računa. Nakon 2 ili 3 godine bit će još 100.000,00 kn meni na tekućem računu. S naslova da nikada nije riješena ovršna isprava od strane javnog bilježnika niti suda. Fina to meni uredno plasira na tekući račun a podloga je tužba koja je podnesena u 9. mjesecu 2012 a pravomoćna u 12 mj. 2014. da li je to zakonito da FINA skida novac odnosno ima namjeru skinuti novac sa tekućeg računa. Kome god sam se obratio svi šute. Ja sam izgubio parnicu jel je žalba kasnila jedan dan odnosno nije kasnila ni jedan jel nisam imao pare da platim preporučenu pošiljku u pošti 10,00 kn....INVALID

 

nemojte se zivcirati, bacite to na humor

 

necete izi radi duga u zatvor

 

takoder nece vas ni radi neplacanja alimetacije osuditi na zatvorsku kaznu jer nije da namjerno neplacate nego zato sto nemate odakle

 

ne brinite, ovakva apsurdna situacija je veci problem onima koji su doveli do nje i kad takvih kao sto ste vi bude jos malo vise itekako ce se preznojavati i panicariti svi u lancu

 

za sada biraju praviti da su slijepi, ali nije im lako

 

vi ste k tome jos u odlicnom polozaju jer imate zasticena primanja

 

probajte od toga stokod poslati djetetu, obavezno preko uplatnice i u svrhu uplate stavite da je to za uzdrzavanje dio rate, koliko imate

 

na ovaj nacin cete dobro stajati u eventualnom postupku ako bi vas htjeli utamniciti radi neplacanja uzdrzavanja (alimetacije)

 

a tu vam je onda i Amerika, otisnite se

ruka Hrvatske (ne)pravde ne seze niti milimetra preko granice osim u rijetkim i nebitnim za vas stvarima ma koliko neki htjeli ovo skriti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija