Jump to content

Otkaz - godisnji odmor


Marac08

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Molim za pomoc..

 

U sadasnjoj firmi sam od 1.2.2015., a u prijasnjoj firmi sam bio 9 godina i kod promjene posla nisam imao prekid radnog staza. Sad imam ugovor na određeno 6 mjeseci koji mi istice 31.7. te ce mi vjerojatno biti ponuđeno produzenje ugovora. S obzirom da sam vec dogovorio prelazak u drugu firmu pocetkom 9. mj., ne namjeravam produziti ugovor. Zanima me sljedece:

- da li mi ukoliko pocekam istek ugovora i ne potpisem novi, propada godisnji odmor na koji razmjerno mjesecima imam pravo (10 dana), odnosno mora li mi poslodavac isplatiti go?

- ili bi trebao dati otkaz 2 tjedna (toliki je otkazni rok) prije isteka ugovora te odmah ici koristiti godisnji?

 

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne morate davati otkaz ako imate ugovor na određeno vrijeme do 31. 7. (osim ako ne namjeravate otići ranije od tog datuma)

Ugovor na određeno vrijeme ističe naznačenim datumom.

 

Obavijestite poslodavca o tome da prelazite u novu firmu i da imate namjeru iskoristiti dane godišnjeg odmora koji vam pripadaju do 31.7.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posto si prije ovog ugovora na odredjeno, radio 9 godina i nisi imao prekid radnog staza imas pravo na naknadu sa burze, sto znaci da kad ti istekne ugovor (31.07.) odmah se prijavi na burzu i podnesi zahtjev za novčanu naknad, a prema navrsenom stazu mozes primati naknadu punih 330 dana, prvih 3 mjeseca 70% a ostale dane 35% prosjek obračunate plaće, umanjen za doprinose za obvezna osiguranja ostvaren u tromjesečnom razdoblju koje je prethodilo prestanku radnog odnosa.

 

I to sto moras do sljedece mogucnosti dobivanja naknade sa burze raditi najmanje 9 mjeseci u 24 mjeseca rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija