Jump to content

Isključenje vode za vrijeme radova


Mutak

Preporučene objave

Smije li prema trenutnim zakonskim propisima izvođač radova zaustaviti opskrbu tople vode na 6 dana u više zgrada u istoj gradskoj četvrti zbog zamjene dotrajalih cijevi (ne cijevi u zgradama, već gradskih cijevi) ili su dužni stanarima osigurati alternativni dotok tople vode?

 

Također smiju li tako glasni radovi u kojima dolazi do bušenja asfalta i betona počinjati već u 8 ujutro direktno ispod prozora stanara?

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smije li prema trenutnim zakonskim propisima izvođač radova zaustaviti opskrbu tople vode na 6 dana u više zgrada u istoj gradskoj četvrti zbog zamjene dotrajalih cijevi (ne cijevi u zgradama, već gradskih cijevi) ili su dužni stanarima osigurati alternativni dotok tople vode?

 

A na koji način bi oni to, po vama, trebali napraviti? Razumijem nelagodu, posebice sada zbog vrućina i potrebe za povećanom potrošnjom vode, ali vi isto tako morate razumjeti da se tu ne radi o nečijem hiru, već nužnosti koja će biti korisna za sve i za buduće vrijeme.

 

Također smiju li tako glasni radovi u kojima dolazi do bušenja asfalta i betona počinjati već u 8 ujutro direktno ispod prozora stanara?

 

Obzirom na činjenicu da već u 10 h prži sunce na cca 30-ak celzijevaca, ovo je i više nego pristojno vrijeme, u konačnici i usklađeno sa najčešćim radnim vremenom u RH (8-16h), iako pretpostavljam da dečki rade i duže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A na koji način bi oni to, po vama, trebali napraviti? Razumijem nelagodu, posebice sada zbog vrućina i potrebe za povećanom potrošnjom vode, ali vi isto tako morate razumjeti da se tu ne radi o nečijem hiru, već nužnosti koja će biti korisna za sve i za buduće vrijeme.

 

Jasno mi je to, ali sigurno postoje sofisticiraniji načini zamjene cijevi. Primjerice mogli bi barem napraviti privremene nadzemne cijevi ili nešto slično.

 

Zanimalo me samo postoji li neki zakon ili pravilnik u kojemu se govori o obvezama izvođača radova prema stanarima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni takav propis nije poznat, a ukoliko griješim, slobodno me netko ispravi.

 

Hvala na pomoći, šteta što nema takvog nečega.

 

Inače, znam da je off topic, ali malo sam istraživao i našao sam da postoji metoda paralelne zamjene cijevi, koja se sastoji od toga da stare cijevi ostaju priključene dok se nove slažu pored njih, a nakon što su složene, stare se jednostavno isključe, a nove priključe. Smatram da bi izvođači radova trebali biti obvezni po zakonu koristiti tu metodu zamjene cijevi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plus na sve to bio bi veliki trošak takvog zahvata.

 

Slažem se doduše, da su mogli izabrati pogodnije vrijeme od aktualnog.

 

 

Ali ne radi se o zatvaranju vode, nego samo TOPLE vode.

 

Vodu u vodovodu ne bi nitko zatvorio na 6 dana zbog radova zamjene cijevi.

Nikad.

 

Kada negdje pukne magistralni vod, radi se bez prestanka, po danu i noći, dok se to ne sanira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali ne radi se o zatvaranju vode, nego samo TOPLE vode.

 

Jasno, ali imate ljude koji ne podnose tuširanje hladnom vodom (čak ni mlačnom). Zato jeste malo problematično. No, kako Drot kaže, to je isplanirano unaprijed i nemoguće je predvidjeti vremenske uvjete (prošla godina potop, ova godina suša).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada smo primili obavijest da idući tjedan 6 dana također nema tople vode. Dakle, samo jedan dan (danas) imamo tople vode u periodu od 2 razdoblja od 6 dana bez nje... Smatram da nije korektno da smo tek sada obaviješteni da niti idući tjedan nećemo imati tople vode, nego su nam to mogli reći odmah kada je išla prva obavijest... ovako, tko zna koliko dugo neće biti vode.

Također, neki dan su radnici slučajno prekinuli kabel od interneta, telefona i televizije tijekom radova, za što naravno nitko nije snosio posljedice, pa je poprilično jasno da je ova situacija vrlo frustrirajuća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Također, neki dan su radnici slučajno prekinuli kabel od interneta, telefona i televizije tijekom radova, za što naravno nitko nije snosio posljedice, pa je poprilično jasno da je ova situacija vrlo frustrirajuća.

 

Zbog ovoga se od izvođača može potraživati naknada eventualno nanesene štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija