Jump to content

parnični trošak


neodlučan

Preporučene objave

molio bi odgovor(i po mogućnosti odluku suda).

dali se trošak povratne karte za vlak i trošak slanja preporučene pošiljke sudu ubraja u parnične troškove.

tužitelj/ovršitelj je u rješenju za ovrhu naveo nadležnost suda koji je izvan mjesta prebivališta tuženog/ovršenika .

nakon očitovanja tuženika od strane tužitelja povučena je tužba.

tuženik je tražio od suda donošenje rješenja o povlačenju tužbe i trošak povratne karte za vlak zbog nazočnosti raspravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od Općinskog građanskog suda u Zagrebu dobio sam obavijest da tužitelj/ovrhovoditelj povlači tužbu.

tražio sam donošenje rješenja o povlačenju tužbe i određivanje troška za povratnu kartu.

rješenjem sam odbijen za trošak s obrazloženjem da na trošak puta imaju svjedoci i vještaci ali ne i tuženik/ovršenik.

zbog navedenog potrebna mi je i sudska praksa (ako postoji).

trošak puta je bio nužan. moje prebivalište je oko 300 km od Zagreba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Lijepi pozdrav, molila bih vas pomoć

Presudom mi je naloženo plaćanje iznosa od 3.157,34 EUR-a protuvrijednosti u kunama prema tečaju 7,50 kn za 1 EURO, sa zateznim kamatama koje se isplaćuju na štedne uloge po viđenju na dan isplate i to računajući od 01. siječnja 2006. godine do 31. prosinca 2007. godine, a od 01. siječnja 2008. godine pa nadalje u visini eskontne stope HNB-e uvećane za pet postotnih poena.

Navodim da je dan isplate 01. rujna 2015. godine i do tada bi mi trebalo izračunati ovaj dug. Možete li mi pomoći i to izračunati ili poslati link kako da to sama napravim.

Unaprijed Vam se zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija