Jump to content

raskrižje


popajx

Preporučene objave

evo mislim da je ovo dobar forum da razjasnimo mit raskriža

 

u zakonu o sigurnosti na cestama članak 2 točka 26

 

»raskrižje« je površina na kojoj se križaju ili spajaju dvije ceste ili više cesta, a i šira prometna površina (trgovi i sl.) koja nastaje križanjem, odnosno spajanjem cesta,

raskrizje_2.jpg

po meni niti jedan auto na slici nije u (na) raskrižju mislim da je svako u svojoj ulici jer mu se cesta još ne križa sa drugom cestom odnosno mislim da je raskršće samo pravokutnik na slici...

molim za pomomć oko mog mišljenja...

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U smislu onog što tebe zanima (parkiranje u zoni raskrižja), bitna je odredba čl. 84. st. 1. toč. 5. ZSPC-a koja određuje i zonu od 5 metara od poprečnog kolnika.

 

OMG mene u ovoj temi ne zanima dali sam ja u prvu ili neko drugi... ovo je tema za sebe i valjda si pročito o čemu je riječ stoga te molim da se pridržavaš teme a ne mene...

i usput preskočio si nešto iz zakona s kojim me napadaš e i zonu od 5 metara od poprečnog kolnika ako smanjuje preglednost prometa...

samo da te nadopunim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u mom slučaju ne , sad ja idem off topic jer me povlačiš za jezik( tipkovnicu) 13 metara do suprotne stane kolnika a + toga ulica je jednosmjerna tako da auti tu nemogu izlazit na svih jebenih 13 metara širine na tu stranu di je meni parkiran auto(objasni kako onda ometam pregled)... opa sad tek vidim da si prizno da sam u zoni rakršća znači više nisam u raskršću kao šta si tvrdio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprosti što sam bio nejasan, ali kad u smislu ovog članka kažem "raskrižje", automatski uključujem i zonu od 5 metara.

 

Samo za primjer, kod prolaska kroz crveno svjetlo kroz raskrižje, pod "raskrižje" mislim na samo raskrižje (tvoju kocku) i poprečne crte prije njega.

 

Sad vidim da je to zbunjujuće, pa se još jednom ispričavam, automatski sam kratio izraz kao na poslu. Točno sam želio reći ovo zadnje - da si bio parkiran u zoni raskrižja (manje od 5 metara od poprečnog ruba kolnika), a smatram da se ometanje preglednosti podrazumijeva. To je moje mišljenje iz vozačkog i profesionalnog iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo mislim da je ovo dobar forum da razjasnimo mit raskriža

 

 

»raskrižje« je površina na kojoj se križaju ili spajaju dvije ceste ili više cesta, a i šira prometna površina (trgovi i sl.) koja nastaje križanjem, odnosno spajanjem cesta,

[ATTACH=CONFIG]855[/ATTACH]

po meni niti jedan auto na slici nije u (na) raskrižju mislim da je svako u svojoj ulici jer mu se cesta još ne križa sa drugom cestom odnosno mislim da je raskršće samo pravokutnik na slici...

molim za pomomć oko mog mišljenja...

hvala!

Sad ćemo ga riješit.Sva vozila su u križanju,raskršću,raskrsnici....jer su sva vozila iza znakova "cesta s prednošću prolaza" i "raskrižje s cestom s prednošću prolaska" jer se znakovi postavljaju ispred " križanja,raskršća,raskrsnice"
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad ćemo ga riješit.Sva vozila su u križanju,raskršću,raskrsnici....jer su sva vozila iza znakova "cesta s prednošću prolaza" i "raskrižje s cestom s prednošću prolaska" jer se znakovi postavljaju ispred " križanja,raskršća,raskrsnice"

 

 

wow bogami istina... nisam uopće išo za tim da ima znakova... da sam znao posto bi sliku bez znakova... odlično objašnjenje sivko thx... ali da nema znakova bio bi samo pravokutnik raskršće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija